Shadow

Kwas hialuronowy, kolagen, witamina C w kosmetykach – czy to działa?

141639006432952100

Na kosmetyki, które mają nam zapewnić piękną i młodą skórę, oraz świetne samopoczucie często wydajemy mnóstwo pieniędzy, skuszeni wizją twarzy bez zmarszczek i niedoskonałości. Niestety w większości przypadków nie otrzymujemy w zamian satysfakcjonujących rezultatów… często nawet jakichkolwiek rezultatów. Dlaczego obietnice producentów, które złotymi zgłoskami wyryte są na opakowaniach nie potwierdzają się? Z jakiej przyczyny zachwalane przez dermatologów składniki aktywne, nie sprawdzają się w drogeryjnych produktach do pielęgnacji?

Tajemniczy INCI

Odpowiedź na powyższe pytania znajdziemy na odwrocie opakowania kosmetyku – wszystkie informacje o zawartości danego kremu czy serum, znajdują się w pozycji Skład (INCI). Główna zasada: im dalsza pozycja w składzie danej substancji, tym mniejsza jej zawartość w kosmetyku. Niech więc nikogo nie dziwi, że np. krem  z kwasem hialuronowym, w którym ten surowiec znajduje się na jednej z ostatnich pozycji, wcale świetnie nie nawilża. Nie jest więc prawdą, że składniki aktywne nie działają – po prostu najczęściej jest ich po prostu w danym kosmetyku za mało, lub są słabej jakości, a główną składową wielu drogeryjnych kremów czy balsamów są najtańsze surowce jak parafina czy gliceryna. Nazw poszczególnych surowców kosmetycznych, nie jest trudno rozszyfrować – pomocny może być Słownik INCI na blogu Cotozakosmetyk.pl. Jakich kosmetyków więc szukać? Co jest warte naszych ciężko zarobionych pieniędzy?

Kwas hialuronowy

Jeśli poszukujemy silnego nawilżenia, kwas hialuronowy to dobry wybór. Na szczęście na rynku dostępne są preparaty w formie serum, zawierające skoncentrowany kwas hialuronowy, bez innych  zbędnych dodatków. I tak mamy do wyboru kwas hialuronowy 1% lub tzw. potrójny – zawierający trzy, różne wielkości cząsteczek, dzięki czemu jest zdolny wnikać w głębsze warstwy skóry. Nowością jest Epidermalny Kwas Hialuronowy, pozyskiwany z czerwonej algi Fucellaria Lumbrilicalis, który działa wielokrotnie silniej niż zwykły kwas hialuronowy. W stosowaniu kwasu hialuronowego dobre jest to, że jest to niezwykle uniwersalny produkt: można go stosować solo w postaci serum na twarz i szyję, a następnie aplikować krem. Można również mieszać go z dowolnym kosmetykiem, aby zwiększyć jego właściwości nawilżające. Po kuracji kwasem hialuronowym skóra zyskuje jędrność, gładkość, staje się napięta i zdrowo wyglądająca. Wspomniane produkty z kwasem hialuronowym można znaleźć np. w TopDrogeria.pl.

Kolagen

Znanym faktem jest to, że ubytek kolagenu w skórze powoduje powstawanie zmarszczek i utratę jędrności. Oczywiście stosowanie kolagenu w kosmetykach nie spowoduje odbudowania kolagenu w skórze, ale jest to składnik aktywny, który istotnie może poprawić stan naszej skóry, szczególnie dojrzałej i suchej. Godnym polecenia produktem jest hydrolizowany Kolagen Morski polskiej marki Ava Laboratorium, w postaci serum. Dzięki małej cząsteczce jest zdolny wniknąć w głębsze warstwy skóry, przywracając jej odpowiednią spoistość i gęstość, oraz zapobiegając wiotczeniu, co sprawia że starzenie się skóry zostaje spowolnione i wygląda dłużej świeżo i młodo.

Witamina C

Najbardziej popularny i skuteczny antyoksydant – witamina C. Oprócz ochrony przed działaniem wolnych rodników, a co za tym idzie – starzeniem się skóry, ma również działanie rozjaśniające przebarwienia, wzmacniające naczynia krwionośne, przywracające elastyczność. Witamina C jest jednak bardzo nietrwała, w kontakcie z powietrzem i światłem łatwo traci swoje cenne właściwości. Skuteczne działanie witaminy C w kosmetykach jest więc uwarunkowane jej stabilną formą i oczywiście odpowiednio wysoką zawartością w kosmetyku. Dlatego śmiało możemy polecić Aktywator Młodości – Witaminę C z Acerolą Ava Laboratorium – to kosmetyk o dużym stopniu koncentracji i stabilności tego składnika aktywnego.

Skutecznych kosmetyków z wysoką zawartością składników aktywnych szukaj tutaj: http://www.topdrogeria.pl/do_twarzy.html

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *