Shadow

Kursy językowe dla dzieci w Warszawie

Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważna jest nauka języków obcych. W dzisiejszych czasach znajomość co najmniej jednego języka obcego jest koniecznością, na rynku pracy, niemalże na każdym stanowisku obowiązuje znajomość języka angielskiego oraz drugiego języka obcego.

Znajomość dwóch języków na poziomie komunikatywnym jest standardem, a im większą ilością języków obcych umiemy się płynnie posługiwać tym jesteśmy cenniejsi na rynku pracy. Ale języki nie tylko przydają się w życiu służbowym, ale też w życiu prywatnym – wyjeżdżając na wakacje za granicę, bez znajomości innego języka niż język polski nie mamy możliwości dogadania się, zapytania o drogę. A w przypadku, gdy przebywając za granicą będziemy potrzebowali pomocy medycznej, bądź będziemy musieli zwrócić się do policji – trudności z porozumieniem się mogą być wyjątkowo uciążliwe.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że warto się cały czas kształcić, nabywać nowe umiejętności a w tym również uczyć się języków. Niekiedy powtarzaną jak mantra wymówką jest „już jest na to za późno” – nic bardziej mylnego. Wiadomo, że im człowiek jest młodszy, tym łatwiej przyswaja wiedzę, lecz nigdy nie jest zbyt późno, aby zacząć się uczyć – może to po prostu wymagać więcej pracy, natomiast nigdy nie jest niemożliwe. Warto zainwestować w dobrą szkołę językową, której sposób nauczania daje dobre efekty. A jak takową znaleźć?

Szkół językowych w Warszawie jest bardzo wiele, zarówno tych mniej znanych jak i tych najbardziej popularnych. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło szkoła językowa Warszawa, możemy spodziewać się kilku stron zapełnionych przeróżnymi ofertami. Warto uściślić nasze zapytanie, wpisując przykładowo „kurs francuskiego Warszawa” – wtedy kryteria wyszukiwania będą bardziej zawężone – będzie można wybrać kilka szkół w dogodnej lokalizacji i zapoznać się z ich ofertami.

W wyborze odpowiedniego kursu najważniejsze jest określenie stopnia zaawansowania – jeżeli wcześniej nie mieliśmy styczności z językiem – należy zacząć od poziomu początkowego. Jeżeli jednak kiedyś już się uczyliśmy, warto sprawdzić na jakim poziomie jest nasza obecna wiedza – wiele szkół językowych daje możliwość bezpłatnego wypełnienia testu, który mniej więcej określa nasz stopień zaawansowania – często pierwszy taki test jest dostępny na stronie www danej szkoły, i daje ogólne pojęcie co do sprawności językowe – kolejny jest już bardziej szczegółowy i jest wykonywany w siedzibie szkoły.

Warto też zwrócić uwagę na język prowadzenia zajęć – wiele lektorów zwraca się do kursantów niemalże tylko w obcym języku, chcąc ich osłuchać z jego brzmieniem. Jest to bardzo dobra taktyka, znacznie przyspieszająca naukę. Bardzo dużo native speakerów nie poprawia na początku błędów gramatycznych w wymowie(o ile nie utrudniają one zrozumienia wypowiedzi), aby ośmielić kursantów do częstszych prób mówienia na zajęciach. Niezależnie od tego jaki język i jaką szkołę wybierzemy – należy systematycznie powtarzać materiał i brać czynny udział w zajęciach – w ten sposób wyniesiemy z kursu najwięcej korzyści.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *