Shadow

Kupujesz mieszkanie? Warto zadbać o jego wystrój!

wnetrze

Zostając właścicielem wymarzonego domu lub mieszkania, w drugiej kolejności należy pomyśleć o jego urządzeniu. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze to w końcu nie tylko komfort i wygoda codziennego użytkowania, ale również wyjątkowe rozwiązania estetyczne podkreślające charakter i gust właściciela. Dla wielu urządzanie własnych czterech kątów to proste zadanie, zwłaszcza, jeżeli dokładnie wiedzą, czego oczekują, z drugiej strony sporo ludzi decyduje się na pomoc dobrego projektanta. Bez względu na to, do której z tych grup przynależymy, warto wiedzieć, że aranżacja wnętrza może być świetną zabawą – wystarczy zawczasu pomyśleć o kilku istotnych rzeczach..

Wnętrze do zadań specjalnych

Mądra aranżacja wnętrza nigdy nie jest dziełem przypadku. To składowa aspektów technicznych mieszkania: jego wielkości, możliwości przestrzennych, jakie niesie ze sobą układ pomieszczeń (nie zawsze można go zmienić), ilości i rozmiaru okien oraz drzwi. Istotny jest także wymiar estetyczny, w końcu mieszkanie czy dom to z zasady przestrzeń, w której spędzamy część swojego codziennego życia, przyjmujemy gości, często realizujemy swoje pasje, a coraz częściej także pracujemy. Z tego względu wnętrze nie może być jedynie praktyczne i funkcjonalne (chociaż to ważne kwestie): w oczach właściciela musi być ono również piękne – tłumaczy specjalista firmy Maximum Interior. – Aby dobrze i mądrze urządzić się we własnym domu trzeba dysponować odpowiednim poczuciem przestrzeni, znajomością technicznych rozwiązań, a jednocześnie wyjątkowym smakiem, gustem i kreatywnością – dodaje.

Piękne wnętrze – co wziąć pod uwagę?

Bez względu na to, czy podejmujemy się samodzielnej aranżacji mieszkania, czy też zlecamy to zadanie projektantom, należy pomyśleć o kilku istotnych rzeczach. Nawet najlepszy designer wnętrz nie zrealizuje zlecenia zgodnie z naszym życzeniem, jeżeli nie będziemy w stanie czysto i jasno przedstawić oczekiwań dotyczących końcowego efektu. Podstawą jest stworzenie projektu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, a przede wszystkim prowadzonego trybu życia. Przykładowo freelancer pracujący w domu musi pomyśleć o mini-biurze lub wygospodarowanej w tym celu przestrzeni, natomiast młode małżeństwo powinno wziąć pod uwagę ewentualne powiększenie rodziny w przyszłości. Warto nawet pomyśleć, jak często i chętnie przyjmujemy gości lub czy razem z nami do mieszkania wprowadzają się zwierzaki.

Każde z pomieszczeń powinno mieć własny, chociaż spójny z resztą wnętrza styl odpowiadający naszym upodobaniom. Warto zawczasu pomyśleć lub ustalić z projektantem, czy bardziej interesuje nas  retro, vintage, minimalistyczny modernizm, a może artystyczny eklektyzm czy funkcjonalny i prosty Bauhaus? Istotną kwestią przy wystroju każdego pokoju jest jego przeznaczenie – czy pokój dzienny będzie pełnił tylko tę funkcję, czy z racji braku sypialni będzie w nim trzeba znaleźć miejsce na rozkładaną sofę, lub wydzieloną przestrzeń na łóżko? Biorąc wszystko pod uwagę już na etapie poszukiwania inspiracji w sieci lub rozmowy z projektantem, można mądrze i pięknie zaaranżować niemal każdej wielkości wnętrze. – W niektórych kwestiach warto zaufać dobremu projektantowi. Specjaliści w swojej dziedzinie mogą szybko znaleźć efektowne rozwiązania dotyczące np. systemów przechowywania we wnętrzu, celem zachowania jak sporej ilości przestrzeni. To również dobra opcja w momencie, w którym średnio ufamy swojemu poczuciu piękna, a chcielibyśmy stać się właścicielami wyjątkowo estetycznego wnętrza: projektant to fachowiec z poczuciem smaku, ale także wyobraźnią, dzięki której zaaranżuje piękne i harmonijne, ale zgodne z charakterem i upodobaniami właściciela wnętrze – podsumowuje specjalista Maximum Interior.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *