Shadow

Które ptaki dokarmiamy zimą?

Zima to czas, kiedy możemy obserwować różne ptaki na naszych podwórkach. Podczas gdy niektóre ptaki migrują do cieplejszych klimatów, inne pozostają w naszej okolicy i są zależne od nas w kwestii pożywienia. Dokarmianie ptaków zimą to świetny sposób, by cieszyć się przyrodą i pomóc ptakom przetrwać do wiosny.

Jednym z najczęstszych ptaków, które dokarmia się zimą, jest gołąbek amerykański. Ptaki te można spotkać na otwartych polach, łąkach i podwórkach. Przyciągają je nasiona słonecznika czarnego, nasiona ostu, siarka i nasiona nyjeru. Gołębie amerykańskie są bardzo towarzyskimi ptakami i zbierają się w duże grupy, aby żerować.

Innym często spotykanym ptakiem do dokarmiania zimą jest kardynał północny. Ptaki te można spotkać na terenach zalesionych i w przydomowych ogródkach. Przyciągają je nasiona słonecznika, siarka i pęknięta kukurydza. Kardynały są bardzo terytorialne i będą bronić swoich źródeł pożywienia przed innymi ptakami.

Zimą często widuje się również cykady. Przyciągają je nasiona słonecznika, podroby i mączniki. Szyszki są bardzo ciekawskimi i odważnymi ptakami i często podchodzą bardzo blisko człowieka.

Wróbel amerykański to kolejny ptak, którego należy dokarmiać zimą. Ptaki te można spotkać na otwartych polach, łąkach i podwórkach. Przyciągają je nasiona słonecznika, kukurydza i proso. Wróble drzewne są bardzo towarzyskie i zbierają się w duże grupy, żeby się pożywić.

Jemiołuszka to ptak żywiący się ziemią, który jest często spotykany zimą. Ptaki te można spotkać na otwartych polach, łąkach i podwórkach. Przyciągają je nasiona słonecznika, proso i pęknięta kukurydza. Jerzyki są bardzo towarzyskie i zbierają się w duże grupy, by żerować.

Gołąbek żałobny to bardzo pospolity gołąb, którego można zobaczyć zimą. Ptaki te można spotkać na otwartych polach, łąkach i podwórkach. Przyciągają je nasiona słonecznika, proso i pęknięta kukurydza. Gołębie żałobne są bardzo towarzyskimi ptakami i zbierają się w duże grupy, aby żerować.

Kolejnym ptakiem, którego należy dokarmiać zimą, jest zięba domowa. Ptaki te można spotkać na otwartych polach, łąkach i podwórkach. Przyciągają je nasiona słonecznika, proso i pęknięta kukurydza. Zięby domowe są bardzo towarzyskie i zbierają się w duże grupy, żeby się pożywić.

Dokarmianie ptaków zimą to świetny sposób, aby cieszyć się przyrodą i pomóc im przetrwać do wiosny. Zapewniając tym ptakom źródła pokarmu, możemy mieć pewność, że nasi pierzaści przyjaciele będą mieli co jeść do nadejścia cieplejszych miesięcy.

Przeczytaj także