Shadow

Kto przynosi prezenty na Boże Narodzenie

Znów nadszedł ten czas w roku! To czas, kiedy na całym świecie ludzie wpadają w świąteczny nastrój. A jaki jest lepszy sposób na to, by poczuć ducha świąt, niż dawanie prezentów bliskim?

Ale kto przynosi prezenty na Boże Narodzenie?

W wielu kulturach tradycją jest, że Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty w Wigilię. Jednak tradycja Świętego Mikołaja jest w zasadzie całkiem nowa. Pierwszy odnotowany przypadek Mikołaja przynoszącego prezenty dla dzieci pochodzi z początku XIX wieku.

Jeśli więc Święty Mikołaj nie zawsze przynosił prezenty na Boże Narodzenie, to kto to robił?

Odpowiedź może Cię zaskoczyć. W wielu kulturach to dzieci przynoszą prezenty na Boże Narodzenie. W niektórych kulturach dzieci zostawiają w Wigilię swoje buty lub pończochy, a Mikołaj wypełnia je prezentami. W innych kulturach dzieci chodzą w Wigilię od domu do domu, śpiewając kolędy i dając prezenty odwiedzanym osobom.

Nieważne jednak, kto przynosi prezenty na święta, ważne jest to, że wszyscy poświęcamy czas, aby pokazać naszym bliskim, jak bardzo nam na nich zależy. Jeśli więc nadal szukasz idealnego prezentu świątecznego, nie zapominaj o najważniejszej rzeczy: liczy się myśl!

Przeczytaj także