Shadow

Komfortowy wypoczynek w Chorwacji za grosze? To możliwe!

tanie-wczasy-chorwacja

Luksusowe warunki pobytu często wiążą się z poważnymi wydatkami. Dla zaradnych kobiet zorganizowanie komfortowego wypoczynku w przystępnej cenie nie jest jednak problemem. Z jakich udogodnień możemy skorzystać w chwili, gdy celem naszej wyprawy jest Chorwacja?

Gdzie warto się wybrać?

W Chorwacji obowiązuje prosta zasada: im popularniejszy jest dany region, tym niższe ceny pobytu na jego terenie. Ogromna konkurencja na terenie Dalmacji oraz Istrii sprawia, że na ich terenie można wypoczywać w wyjątkowo korzystnej cenie. Wystarczy zajrzeć na stronę edom.pl i sprawić, jak tanie i komfortowe zarazem mogą być domy w Chorwacji. Na terenie tego kraju czeka blisko 55 tysięcy wakacyjnych apartamentów oraz domów, które przyciągają uwagę pełnym wyposażeniem, dostępem do kuchni oraz mediów.Czy za przestrzeń, prywatność oraz takie udogodnienia, jak parking czy grill trzeba zapłacić wysoką cenę? Tam, gdzie konkurencja jest spora, a wybór wakacyjnych mieszkań szeroki, ceny mogą zaskoczyć.Przykładowo na terenie Dalmacji czeka ponad 17 tysięcy kwater, które często można wynająć już za 700-800 złotych tygodniowo. W takiej cenie można znaleźć rodzinny apartament w elitarnej miejscowości Podstana.W Dubrowniku z kolei tygodniowy pobyt dla 4 osób w luksusowym apartamencie wiąże się z wydatkiem około 1300 złotych. Równie kusząca pod względem cenowym jest Istria. Z tego regionu udało się zgromadzić ponad 12 tysięcy ofert wynajmu mieszkań i domów, przy czym wiele apartamentów wiąże się z wydatkami do 1000 złotych tygodniowo. Apartamenty dla 2 osób w Rovinj można znaleźć już za 600 złotych tygodniowo, z kolei 4 osoby mogą skorzystać z mieszkania w Krsan. Cena to 800 złotych tygodniowo, co za komfortowo wyposażone mieszkanie oraz miejsce parkingowe stanowi ofertę wyjątkowo atrakcyjną.

Na czym jeszcze można zaoszczędzić?

Znalezienie apartamentu lub domu w przystępnej cenie to podstawa oszczędnego wypoczynku w Chorwacji. Warto pomyśleć i o innych kwestiach, które pomagają dodatkowo zminimalizować koszty wyjazdu do tego kraju. Wiadomo, że ze sporymi wydatkami wiąże się sama podróż na teren Chorwacji. Jazda własnym samochodem nie jest zbyt ekonomiczna, szczególnie w chwili, gdy z takiego przejazdu korzystają 2-3 osoby. Można jednak wykorzystać potęgę portali społecznościowych i znaleźć współpasażerów. Pozwala to rozłożyć koszty przejazdu na większą liczbę osób. Jeszcze tańszym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z linii lotniczych. Tanie bilety oraz rewelacyjne promocje sprawiają, że sprytni turyści mogą z takiego środka transportu korzystać w wyjątkowo przystępnej cenie. Zaoszczędzić też można dzięki zaplanowaniu urlopu w odpowiednim momencie. We wrześniu można przecież liczyć jeszcze na bardzo dobrą pogodę, a jednocześnie mniejsze natężenie ruchu turystycznego sprawia, że ceny biletów oraz noclegów w modnych kurortach znacznie spadają.

Dla sprytnych turystów zaplanowanie oszczędnej podróży po Chorwacji nie jest wielkim problemem. Metod, które sprzyjają oszczędnym podróżnikom, jest przecież wiele. Wynajem wakacyjnych domów lub mieszkań, korzystanie z tanich linii lotniczych oraz zaplanowanie urlopu w tym okresie, gdy ceny stopniowo zaczynają spadać, to rozwiązania, dzięki którym można zwiedzać świat za przysłowiowe grosze.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *