Shadow

Klocki Marioinex (klocki wafle) – idealny prezent na mikołajki

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a jak wszyscy wiemy grudniowy okres kojarzy nam się głównie z prezentami i świątecznym szaleństwem. Tak naprawdę już na początku grudnia, bo 6 mamy dzień Świętego Mikołaja, w którym najmłodsi czekają na różnego rodzaju prezenty. Pod koniec grudnia gwiazdka. A co jeśli nasza pociecha w tym czasie ma jeszcze urodziny? Trudno jest znaleźć aż tyle pomysłów na prezenty. Warto jednak już zastanowić się nad nimi już dzisiaj.

Czym warto się kierować podczas wyboru odpowiedniej zabawki? Przede wszystkim by zabawka nie tylko bawiła i sprawiała radochę, ale także dawała możliwość rozwijania się. Dzisiaj na rynku dostępnych jest bardzo wiele przeróżnych gier i zabawek dla dzieci. Nauka oraz gry edukacyjne nie powinny się kojarzyć tylko z tym co nudne, bo jak się okazuje, grając w nie można nie tylko wiele się nauczyć, ale także dobrze się bawić. Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych gier dla dzieci w każdym wieku, także dla maluchów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że im mniejsze dziecko, tym więcej czasu będzie musiał poświęcić dorosły by z nim opanować zasady gry. Dla większych dzieci warto wziąć pod uwagę także gry komputerowe lub te na PlayStation. Co prawda dużo mówi się o tym, że wpływają negatywnie na zachowanie dzieci, jednak jeśli kontrolujemy ilość godzin spędzanych przy komputerze, to bez wątpienia przyniosą one znacznie więcej pożytku niż szkód.

Jaki jednak prezent może okazać się strzałem w dziesiątkę dla maluchów i kilkulatków? Świetnym pomysłem bez wątpienia mogą okazać się klocki wafle. Wiem, że najbardziej popularne są klocki wafle firmy Marioinex. W dodatku mają oni naprawdę duży wybór przeróżnych zestawów. Klocki Marioinex są produkowane w Polsce, więc wybierając ich produkty dodatkowo wspieramy rozwój polskiej gospodarki. Są na rynku od 1986 roku i posiadają certyfikat CE gwarantujący wysoką jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Co w nich jest takiego wyjątkowego? Przede wszystkim jest to produkt, który w znacznym stopniu pozwala na rozwijanie kreatywności oraz wyobraźni dziecka. Maluch może układać te klocki w przeróżny sposób i tworzyć ciekawe figury. Z racji tego, że są one wyjątkowo duże to w ten sposób wspierają także rozwój ruchowy oraz psychiczny dziecka. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem wśród maluchów także z powodu ciekawych kolorów i intensywnych barw. Dla kilkuletniego dziecka bardzo ważne jest by jego zabawki były kolorowe i pozwalały na swobodne manewrowanie nimi. Klocki Marioinex takie właśnie są. Materiał, z którego są zrobione nadaje się do zabawy także przez małe dzieci. Faktem jest, że klocki te przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły już trzeci rok życia. Zabawę nimi ułatwia także fakt, że bardzo lekkie. W sieci można znaleźć wiele zestawów, które różnią się pomiędzy sobą wielkością wafli. W ten sposób jeśli wybierzemy wafle o mniejszych wymiarach to nadawać będą się one także dla trochę starszych dzieci. Dużą zaletą, także dla rodziców, może okazać się to, że zabawa tymi klockami jest przyjemna i cicha, a same klocki można wyginać na przeróżne strony i tym samym dziecko nie ma możliwości by zrobić sobie krzywdę podczas zabawy. Każdy element w zestawie jest wykonany w ten sposób, że posiada tylko bezpieczne zakończenia i nie ma możliwość by dziecko przecięło sobie nimi skórę. Warto dodać, że klocki wafle to przede wszystkim materiał przypominający gumę i tym samym nadają się one także do kąpieli. Jedna wielofunkcyjna zabawka.

Zawsze dobrym pomysłem na prezent dla dziecka jest maskotka, z kolei dla dziewczynki lalka barbie, a dla chłopaka samochodzik zdalnie sterowany. Dla nastolatka świetną opcją może okazać się latający dron. Podstawą jednak jest to by zabawka także czegoś uczyła, a nie tylko dostarczała rozrywki. Jest to szczególnie ważne w młodym wieku.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *