Shadow

Kilka prostych sposobów na tanie i efektowne dekoracje ślubne.

Bez względu na to, czy bierzemy ślub kościelny czy też cywilny, to dodatkowo zawsze urządzamy choć niewielki przyjęcie dla rodziny i znajomych. Chcemy aby ten dzień był wyjątkowy pod każdym względem, dlatego też pragniemy szczególnej oprawy.

Niestety nie każdego stać na wynajęcie profesjonalnej firmy, która zajmie się dekoracjami, choć nie oznacza to wcale, że mamy wówczas to sobie odpuścić. Gdy za przygotowania zabierzemy się odpowiednio wcześnie, to bez problemu sami wykonamy dekoracje i nasze wesele będzie dzięki temu bardzo oryginalne. Pomysłów można szukać w Internecie lub oglądając zdjęcia i filmy z przyjęć znajomych czy rodziny. Naprawdę nie trzeba zbyt wiele aby sala weselna i kościół wyglądały w tym dniu elegancko i dostojnie.

Rozpocznijmy może od dekoracji kościoła, gdyż to tutaj następuje najważniejsza część uroczystości. Tutaj nie ma co eksperymentować, gdyż najlepiej sprawdzą się w tej roli kwiaty. Do dekoracji ołtarza idealne będą oczywiście świeże kwiaty i tylko od nasz zależy jaki rodzaj wybierzemy. Do dekoracji ławek najlepiej zastosować kwiaty sztuczne, które przypinamy do brzegów ławek wzdłuż głównego wejścia. Warto dołączyć do nich szyfonowe kokardy, które dodadzą elegancji i subtelności. Oczywiście wszystko powinno być spójne kolorystycznie i najlepiej aby było w delikatnych kolorach: biel, krem, czy też blady róż.

W takim samym tonie i kolorze udekorujmy również salę gdzie będzie odbywać się przyjęcie. I tutaj główną rolę również powinny odgrywać kwiaty, właściwie mnóstwo kwiatów. Zatem na każdym stole elegancki bukiet, do tego piękne obrusy, uroczysta zastawa, pasujące serwety i pierścienie na sztućce. Warto przy każdym nakryciu postawić bilecik z nazwiskiem, aby goście zasiadali według schematu wybranego przez nas. To bardzo sprytny sposób na uniknięcie dąsów i sporów na przyjęciu.

Szczególnie wyróżnione powinno być miejsce dla pary młodej, zatem rozwieśmy za ich miejscami ozdobny napis czy też wielkie serce. Można je wykonać samemu, choć prościej zamówić takie w drukarni i po prostu rozwiesić we właściwym miejscu. Do tego można dołączyć trochę kolorowych balonów, które uwielbiane są przez najmłodszych gości i oczywiście nie wolno zapominać o świecach. Powinno ich być na stołach sporo, tak aby wieczorem można było stworzyć ciekawy nastrój, który spodoba się wszystkim gościom.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *