Shadow

Kiedy wrócić do pracy?

Każda matka chciałaby jak najdłużej być ze swoim dzieckiem w domu. Niestety urlop macierzyński i wychowawczy wcześniej czy później się zawsze kończy i stajemy przed trudnym dylematem: praca czy dziecko?

Właściwie nie istnieje idealny moment, w którym to kobieta spokojnie mogłaby powrócić do pracy. Bez wyrzutów sumienia i strachu o dziecko. Jeszcze przez długi czas małe dziecko będzie dzieckiem i tak naprawdę coraz ciężej będzie się nam wyrwać z codziennych obowiązków. Zatem jeżeli mamy stałą pracę przed urodzeniem dziecka i mamy gdzie wrócić po macierzyńskim czy wychowawczym, to się nie zastanawiajmy i wracajmy do pracy. Pamiętajmy, że tylko kobieta szczęśliwa, spełniona zawodowo, będzie dobrą i spokojną matką.

Choć powszechnie wiadomo, że nikt nie zastąpi dziecku matki, to jednak świat się nie zawali i dziecku też nic się złego nie stanie, gdy kilka godzin dziennie zostanie z babcią czy tatą.

Idealnie by było gdyby w opiece nad małym dzieckiem zastąpił nas ktoś bliski, z rodziny, koleżanka czy znajoma. Jeżeli jednak nie mamy nikogo takiego, to nie panikujmy, że musimy zdać się na opiekunkę. Tutaj nie ufajmy nikomu i zdajmy się na profesjonalną agencję, która zatrudnia osoby sprawdzone i odpowiednio przeszkolone.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *