Shadow

Jaka butelka dla niemowlaka?

Wśród całej masy produktów dla dzieci i niemowląt, ciężko nieraz zdecydować się i wybrać te odpowiednie dla naszego dziecka. Czym się kierować zatem przy wyborze butelki dla niemowlaka żeby nie popełnić błędu?

Kształtów butelek dla dzieci jest cała masa i może to mylić rodziców, zatem uporządkujemy nieco ten temat. Ogólnie butelki dzielimy na:
– szklane
– silikonowe
– polipropynelowe.

Szklane znamy wszyscy, gdyż są na rynku od dawna i każdy miał z nimi do czynienia. Łatwe do mycia, sterylizowania, nie odbarwiają się, jednak sporo ważą i łatwo się tłuką.

Butelki silikonowe to hit ostatnich lat, który zdążył już zdobyć całe grono wielbicielek. Butelki lekkie, łatwe do mycia, jednak nieco się odbarwiają, zatem trzeba je zmieniać co jakiś czas.

Butelki polipropylenowe, podobnie jak silikonowe, są lekkie, łatwe do mycia, jednak dość szybko się zabarwiają od pokarmów.

Przy wyborze butelki musimy kierować się nie tylko materiałem ale również ich wielkością. Generalnie zasada tu jest prosta: dla małych dzieci- małe butelki, dla większych- większe. Można tutaj również kierować się informacją producenta, który powinien podać przedział wiekowy dziecka, dla którego jest dana butelka.

Na rynku dostępne są również butelki tzw. antykolkowe, które niwelują pęcherzyki powietrza podczas jedzenia. Właściwie nie jest to często zasługa samej butelki lecz smoczka.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *