Shadow

Kiedy warto sięgnąć po punktowy przyrząd do masażu?

Nie od dziś wiadomo, że regularne wykonywanie masażu różnych partii ciała może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie i stan zdrowia. Oprócz używania klasycznego masażera, warto zaopatrzyć się również w punktowy przyrząd do masażu, który idealnie sprawdzi się w celu stymulacji wrażliwych punktów naszego organizmu. Kiedy najlepiej po niego sięgnąć? Jakie zalety posiada to niecodzienne akcesorium?

Odprężenie i ulga w bólu

Masażer punktowy może być wykorzystywany, by zmniejszyć napięcie w mięśniach, na przykład po urazach. Świetnie sprawdza się również u osób, które są przemęczone i przeciążone. Punktowy przyrząd do masażu chętnie stosowany jest też jako pomoc w leczeniu bólu głowy, kręgosłupa, szyi, stóp, czy dłoni. Prosta budowa urządzenia zapewnia jego niezwykłą uniwersalność i skuteczność. Masażer pomaga dotrzeć nawet do głębiej położonych tkanek mięśniowych i pobudzić je do prawidłowej pracy. Idealnie nadaje się też do stymulacji wrażliwych punktów spustowych, czyli zgrubień, guzków i pasm mięśniowych, które są źródłem palącego bólu mięśniowo-powięziowego. Terapia przy użyciu punktowego przyrządu pomoże szybko zredukować te punkty i znacznie złagodzić odczucia bólowe, a także rozluźnić mięśnie i poprawić krążenie. Regularny masaż może skłonić organizm do regeneracji i samoleczenia. Niewątpliwie pozwoli też odprężyć i zrelaksować się po długim, męczącym i stresującym dniu.

punktowy przyrząd do masażu

Zalety punktowego masażera

Punktowy przyrząd do masażu jest lekki i poręczny. Jego kształt został tak zaprojektowany, by dobrze leżał w dłoni i umożliwiał precyzyjną pracę. Ergonomiczna forma przyrządu nie męczy kciuków, a niewielki rozmiar pozwala na celowe działanie- można dotrzeć z nim dokładnie w te miejsca na ciele, które potrzebują stymulacji. Jest prosty w obsłudze i będzie stanowił przydatne urządzenie w rękach doświadczonego terapeuty, jak również nada się do masażu wykonywanego w warunkach domowych. Praca z przyrządem nie jest zbyt obciążająca i nie wymaga tak dużego wysiłku fizycznego, jak wiele innych masażerów. Oprócz tego urządzenie punktowe może doskonale sprawdzić się jako element pomocniczy podczas wykonywania innych typów masaży, takich jak Shiatsu, Gua Sha, czy masaż klasyczny. Wybierając punktowy przyrząd do masażu warto postawić na taki, który wykonano z dobrych jakościowo, trwałych materiałów. Częstym wyborem są masażery z polerowanego drzewa liściastego, gładkiego kamienia lub innego twardego tworzywa. Opłaca się zainwestować w wysoką jakość, ponieważ zdrowie i dobre samopoczucie są priorytetem chyba każdego z nas.

 

Przeczytaj także