Shadow

Kiedy inwestować w kurtki biegowe?

Jesień i zima to sezony, które nie są łatwe dla osób lubiących biegać na świeżym powietrzu. Niska temperatura, deszcz, śnieg czy wiatr to najważniejsze czynniki atmosferyczne, pojawiające się tym czasie. Skutecznie mogą zniechęcić one sportowca. W tym trudnym okresie nie należy zapominać o dobrze dobranym stroju, flagowym jej elementem jest dobre okrycie wierzchnie. Kurtki biegowe można odszukać w sklepach sportowych bez trudu, inwestycja w nie pomoże przetrwać ten niełatwy czas i zmotywować się do regularnych ćwiczeń. Uprawianie joggingu nie wymaga kupna sprzętu, biegacz nie musi wydawać pieniędzy na różnego typu przyrządy. Pomocny w tej aktywności jest dobrze dobrany strój, niezależnie od pory roku poszczególne elementy powinny pasować do siebie, nie krępować ruchów, dobrze chronić ciało przed różnymi negatywnymi czynnikami, które mogą pojawić się na zewnątrz.

Jak dobrać prawidłowo kurtkę biegacza?

Strój sportowy nie bez przyczyny dobiera się w sklepie specjalistycznym, a nie w zwykłym sklepie odzieżowym, w którym można kupić ubrania na co dzień. Bez odpowiedniej kurtki biegowej trudno byłoby ochronić się przed niską temperaturą panującą na zewnątrz, jak i dobrze się czuć w swoim ciele podczas intensywnej aktywności fizycznej. Kurtki biegowe są wyprodukowane z lekkich, ale odpornych materiałów, pozwalają one na poprawną cyrkulację powietrza. Niezależnie od tego, jak długo przebywa się na zewnątrz, temperatura ciała zawsze pozostanie optymalna. Zimą warto wybrać taki model kurtki, która ma dodatkowe ocieplenie i dobrą wentylację, jej dwuwarstwowa konstrukcja będzie poprawnie chroniła przed zimnem. Często w sklepie występuje ich wyraźny podział na okrycie wierzchnie przeznaczone dla mężczyzn, i te idealne dla kobiet. Są one dobrze wyprofilowane, przez co sylwetka wygląda dobrze.

Ochrona przed wilgocią

Nierzadko prawdziwą zmorą biegacza jest deszcz. Jesień i zima to dni obfitujące w regularne opady deszczu, z właściwą kurtką biegową przeciwdeszczową można jednak w dalszym ciągu przeprowadzić dobry trening na zewnątrz. Taki wodoodporny materiał może wytrzymać duże ilości wody, wilgoć nie przedostaje się do ciała. Ich przydatność w te deszczowe dni jest możliwa, dlatego że wbudowana jest w takie kurtki biegowe specjalna membrana, umożliwia ona na kompleksową ochronę niezależnie od częstotliwości opadów. Można je wykorzystywać w różnych trudnych warunkach, nawet na obszarach górskich, miejscach, gdzie pogoda bywa bardzo nieprzewidywalna, a deszcz może padać przez wiele godzin.

Przeczytaj także