Shadow

Jędrne ciało przez całe życie – czy to możliwe?

Zewsząd jesteśmy atakowani kultem pięknego i młodego ciała. Z okładek czasopism, z bilbordów uśmiechają się do nas piękne modelki, które wcale nie mają naście lat. Zastanówmy się, zatem czy to w ogóle możliwe, aby po pięćdziesiątce nadal cieszyć się jędrnym i pięknym ciałem?

Starzenie się organizmu człowieka jest procesem naturalnym, który trwa przez całe życie każdego z nas. Co też niezwykle istotne, starzeje się zarówno nasze ciało jak i umysł. Niezwykle ważne jest również to, że są one ze sobą bardzo ściśle powiązane i uzależnione. Gdy dbamy o ciało, to i umysł jest na pełnych obrotach i odwrotnie.

Powracając jednak do wyglądu zewnętrznego, to musimy pamiętać o tym, że ciało z wiekiem traci jędrność i sprężystość. Skóra staje się cieńsza i pojawiają się na niej zmarszczki. Nie możemy tego procesu zatrzymać całkowicie, jednak możemy go znacznie opóźnić i zminimalizować. Pamiętajmy jednak o tym, aby dbać o ciało od wczesnej młodości i wraz z wiekiem dopasowywać i zmieniać te metody. Innej bowiem pielęgnacji potrzebuje skóra młoda a innej dojrzała.

Najważniejszą sprawą jest regularna pielęgnacja, zarówno ta od zewnątrz jak i od wewnątrz. Musimy skórze dostarczać wszystkich witamin i minerałów, zatem koniecznie musimy się zdrowo odżywiać. Pielęgnacja zewnętrzna musi obejmować nawilżanie, ujędrnianie a także oczyszczanie. W dojrzałym wieku warto również stosować preparaty przeciw zmarszczkowe a także takie, które będą pobudzać skórę do wytwarzania kolagenu. Niestety ta naturalna zdolność z wiekiem maleje i to sprawia, że skóra traci na jędrności.

Obok zdrowego odżywiania i dbania o skórę poprzez stosowanie kremów, balsamów i maseczek, bardzo ważną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji ciała ma również ruch.

Regularna aktywność fizyczna potrafi tutaj zdziałać cuda i wcale nie trzeba uprawiać sportu wyczynowo. Wystarczy ulubiony trening trzy razy w tygodniu a z całą pewnością nasze ciało odwdzięczy się nam pięknym i zdrowym wyglądem.

Jak wspomnieliśmy na początku, zdrowe ciało to również zdrowy duch, zatem osoby, które regularnie dbają o aktywność fizyczną, są także szczęśliwsi i pozytywniej nastawieni do życia. W rezultacie starzeją się o wiele wolniej niż ich rówieśnicy, którzy nie są aktywni fizycznie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *