Shadow

Jakiego rodzaju video potrzebuje Twoja firma?

Ten rok będzie rokiem video. Video angażuje, buduje wizerunek, zdobywa coraz większą popularność.  Zapewne słyszysz te stwierdzenia od kliku lat, jeśli na bieżąco śledzisz nowinki z branży marketingowej. Nic dziwnego, bo każdy kolejny rok jest rokiem video. Czy w Twojej firmie również?  Jeśli nie, zobacz, od jakich filmów warto zacząć i efektywnie je wykorzystać.

Wideo wizerunkowe na stronie głównej

Mówi się, że strona internetowa jest wizytówką firmy. A co może być wizytówką strony internetowej? Panoramiczne wideo umieszczone na stronie głównej, które zaczyna odtwarzać się automatycznie zaraz po wyświetleniu strony. Zrezygnuj z dźwięku, bo może być on denerwujący dla użytkownika. Postaw na przykuwający uwagę obraz. Kilka sekund wystarczy, by oddać emocje i wartości, z którymi powinna kojarzyć się Twoja marka.

Filmy produktowe

Jak najlepiej opowiedzieć o produkcie, który chcesz sprzedać? Przedstaw go na filmie. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, na stałe obok zakładki „opis produktu” czy „zdjęcia” powinna zagościć zakładka „video”. Film promocyjny w jeszcze bardziej atrakcyjny sposób może zaprezentować produkt i związane z nim emocje. To sprawdzony przepis na zwiększenie sprzedaży.

Presentation and training in business office

Filmy instruktażowe

Film instruktażowy sprawdza się dużo lepiej, niż słowo pisane. Webinaria i e-learningi z powodzeniem wykorzystywane są przez uniwersytety i firmy chcące szkolić swoich pracowników. Filmy objaśniające działanie programów komputerowych i  tzw. video DIY (do it yourself) biją rekordy popularności. Chcesz efektywniej przekazać wiedzę o produktach, usługach czy procesach w firmie? Film instruktażowy jest dla Ciebie.

Video Explainer

Twoja strona oferuje ciekawą innowacyjną usługę, która jeszcze nie jest szeroko znana potencjalnym klientom? Zamiast tworzyć obszerne tutoriale, FAQ – zdecyduj się na produkcję Video Explainera. Jest to film, który w 2-3 minuty w atrakcyjny sposób wyjaśni działanie, opisze korzyści i zapozna Twojego klienta z usługą. Do dyspozycji masz pełną paletę środków – od odpowiednich grafik, głosu lektora, do muzyki towarzyszącej i odpowiedniej do grupy docelowej dynamiki przekazu. Proste? Bardziej niż myślisz.

Filmy w social mediach

Impreza firmowa? Ciekawe wydarzenie w życiu firmy? Nowy produkt? Opowiedz o nich wszystkich w mediach społecznościowych – Twoja społeczność z pewnością to doceni. Wideo nie musi być skomplikowane – ważne, żeby przemyśleć treść, czyli nie przynudzić, a także zadbać o estetyczną formę przekazu – dźwięk i obraz powinien być co najmniej przyzwoity. Media społecznościowe tolerują lekkie niedociągnięcia przekazu – szczególnie na żywo, ale przez wrzucanie bardzo amatorskich produkcji, nie budujemy profesjonalnych konotacji z naszą firmą i utrudniamy przekaz tego, co chcemy powiedzieć.

Autor: Citymind Visualshttps://www.citymind.pl/filmy-reklamowe/

logo_citymind

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *