Shadow

Jakie ubrania kupować? Na co zwracać uwagę przy zakupie ubrań dla dzieci?

Wielu rodziców jest często przerażona ceną ubrań dla dzieci. Okazuje się, że część rzeczy jest znacznie droższa niż ubrania dla dorosłych. Bez wątpienia jednak ubrania te są najczęściej warte swoje ceny. Głównie dlatego, że materiał wykorzystywany do tworzenia dziecięcych ubrań, jest bardziej naturalny. Stąd wysoka cena produktów.

Wybór odpowiednich ubranek dla dziecka to nie jest prosta sprawa. Czasem bardzo podobają nam się dziecięce ubranka, które w ogóle nie są praktyczne i odpowiednie dla malucha. Bardzo ważne jest by umieć dopasować odpowiednie ubrania do wieku dziecka. Należy pamiętać o tym, że skóra dziecka jest bardzo delikatna i nie wszystkie materiały są dla niej dobre. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas kupowania nowych rzeczy?

W pierwszych tygodniach życia dziecka bardzo ważne jest by ubrania były z delikatnego materiału, ponieważ skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna. Nie ma też warstwy rogowej i tym samym bardzo łatwo ulega podrażnieniom. Oprócz odpowiedniego materiału warto wybrać ubrania, które nie mają twardych zatrzasków, a wyprane powinny zostać w delikatnym i specjalnym proszku do prania.

Noworodek najlepiej będzie czuł się w bawełnianej koszulce, śpioszkach i kaftaniku. Sprawdzą się także body oraz pajacyki. Należy pamiętać jednak, że maluchowi wystarczy tylko kilka ubrań. Dlatego warto postawić na ich jakość. Kupić kilka sztuk, ale z odpowiedniego dla noworodka materiału. Bardzo dobrej jakości rzeczy można znaleźć na stronie www.malani.pl. Ubrania są wykonane z bardzo wysokiej jakości bawełny. W dodatku wszystkie sprzedawane u nich produkty są polskie, więc mamy okazję wspomagać polski rynek. Poza tym mają duży wybór dla dzieci w różnym wieku. Nie tylko dla niemowlaków i noworodków. Warto postawić na jakość, by dziecko dobrze czuło się w ubraniach, które mu zakładamy. Lepiej jest kupić mniej ubrań lepszej jakości.

Kolejnym powodem, dla którego należy wybierać produkty z dobrej jakości materiałów jest wspomniana już wcześniej delikatna skóra dziecka. Nieodpowiednie ubranka mogą prowadzić do alergii u dziecka. Czasem krótka chwila wystarczy by przyczynić się do powstania reakcji alergicznej, której przyczynę trudno jest zlokalizować.

Część osób niestety wciąż zadaje sobie pytanie czy ubrania dla dziecka faktycznie powinny być wykonane tylko z bawełny. Dla noworodka najlepszym wyborem jest czysta bawełna. Jeśli chodzi o starsze niemowlęta to każde ubranie, które przylega do ciała powinno być bawełniane. W przypadku śpioszków czy pajacyka można pozwolić sobie na niewielkie ilości sztucznych domieszek. Dzięki temu ubrania te tak szybko się nie rozciągną, a po praniu wciąż będą miały swoją formę. Sztuczna domieszka nie powinna jednak wynosić więcej niż 20%. Należy zupełnie zrezygnować z weluru, bo źle przepuszcza powietrze.

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Chociaż każdy z nas zwraca uwagę na kroje i kolory, a przeróżne aplikacje na bluzkach i spodenkach wciąż nas zachwycają, to zanim zdecydujemy się na zakup, warto zastanowić się nad przydatnością i praktycznością danego ubrania. Jakość idzie w parze z ceną. Jednak to jakość i dobre materiały dają nam poczcie komfortu, dlatego o to też powinniśmy zadbać dla naszych pociech.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *