W życiu nie zawsze jest jak filmie. Nasze włosy nie są tak piękne i błyszczące jak u amerykańskich aktorek., makijaże nie są perfekcyjne a do tego często borykamy się z różnymi przebarwieniami. Coraz częściej na listę naszych bolączek trafia jeszcze jedna przypadłość: wypadanie brwi. I chociaż sprawa wydaje się być błaha, to nie wolno jej bagatelizować Skąd biorą się te problemy i jak możemy sobie z nimi radzić?

Stres i choroba

Często wypadanie brwi to problem przejściowy, który można wyleczyć przy pomocy odpowiedniej kuracji. Jednym z powodów ubytków brwi jest między innymi stres. Co jakiś czas w sytuacji zdenerwowania nasz organizm wariuje, a co za tym idzie – wydziela nadmierną ilość kortyzolu który zaburza poprawne funkcjonowanie naszego organizmu. Najlepszym lekiem na tę dolegliwość jest tylko wziąć głęboki oddech i uspokoić się, ewentualnie wspomóc się naturalnymi substancjami i skorzystać z kuracji na przykład olejkiem rycynowym lub rozmarynowym.

Sytuacja wygląda gorzej, gdy wypadanie brwi jest skutkiem choroby. Jedną z nich jest między innymi egzema. Tej sprawy nie możemy już bagatelizować, konieczna jest wizyta u dermatologa. W wielu przypadkach jest to choroba przewlekła, a oprócz wypadania brwi towarzyszą jej również nieestetyczne czerwone plamy skórne, swędzenie czy wiele innych, mało przyjemnych dolegliwości, w tym wypryski. Bardzo często skutki egzemy odczuwamy również w rejonie oczu i powiek, czego efektem jest wypadanie rzęs oraz brwi. Skuteczne leczenie to przestrzeganie zaleceń lekarza.

Dbanie o siebie – tylko z głową!

Często wypadanie brwi to efekt… chęci dbania o swój wygląd! Nieumiejętna depilacja może prowadzić do przerzedzenia się brwi. A dlaczego tak się dzieje? Naturalnym jest, że włos ma swój określony cykl życia. Kiedy kończy się jego okres wzrostu, sam wypadnie robiąc miejsce dla nowego. W przypadku gdy sami wyrywamy je, nasz organizm po pewnym czasie przestanie tworzyć nowe włosy, gdyż… wykorzystamy nasz włosowy zapas! Wniosek? Zbyt częsta regulacja brwi może prowadzić do ich utracenia na zawsze.

Bez obaw – nowoczesna medycyna pozwala na radzenie sobie z błędami w celu pogoni za urodą. Jednym z rozwiązań jest między innymi przeszczep brwi Katowice. To skuteczna, bezpieczna i sprawdzona metoda, która przynosi fantastyczne efekty wizualne.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Wydawać by się mogło, że brwi, to taki mały i nieważny detal naszej twarzy. Choć niepozorne, to jednak one głównie