Shadow

Jakie są najpopularniejsze wersje kapci skórzanych damskich?

Wykonane ze skóry naturalnej, najczęściej uzupełnione od wnętrza przyjemnym w dotyku futerkiem kapcie damskie znajdziemy w sprzedaży, w dużej różnorodności modeli, kolorów i stylów wykonania. Szczególnym zainteresowaniem kupujących cieszą się ich trzy podstawowe rodzaje. Są to pantofle z pełnymi cholewami, które będą idealnym wyborem dla pań narzekających na marznące stopy, modele wsuwane i klasyczne klapki z wycięciem na palce.

Pantofle typu pełnego

To klasyczny rodzaj tzw. góralskich kapci damskich z pełną cholewą, która zabezpiecza całą powierzchnię stopy. Oczywiście w odróżnieniu od tradycyjnego obuwia wyjściowego cholewa i podeszwa jest miękka, dzięki czemu codzienny komfort użytkowania takiego obuwia jest bardzo wysoki. Pełne kapcie damskie bardzo często uzupełnione są również przyjemną w dotyku, miękką wyściółką, która z jednej strony zapewnia skuteczną izolację od zimna, a z drugiej zwiększa komfort codziennego użytkowania. W przypadku góralskich pantofli wyściółka najczęściej wykonana jest z owczej wełny, materiału o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Wykonane w ten sposób buty są dobrym wyborem dla pań narzekających na marznące stopy.

Pantofle wsuwane

To model pośredni pomiędzy zabudowanymi kapciami damskimi z pełnymi cholewami a wyposażonymi w charakterystyczne wycięcie na palce klapkami. W ofercie producentów obuwia codziennego znajdziemy ich wersje wykończone miłym w dotyku futerkiem oraz modele z gładką cholewą i płaską podeszwą. Te pierwsze są częstym wyborem pań, którym zależy na przyjemnej w dotyku wyściółce. Panowie chętniej wybierają pantofle bez dodatkowego futerka. Cechą charakterystyczną tego typu obuwia jest częściowa cholewa, która odsłania piętę i staw skokowy, ale zasłania przednią część stopy, w tym palce.

Klapki

To chyba najpopularniejsza kategoria, jeśli chodzi o kapcie damskie. W sprzedaży znajdziemy dziesiątki modeli tego typu obuwia z płaskimi podeszwami lub lekkim obcasem, o wykończeniu tekstylnym, skórzanym czy wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Jeśli zależy Ci na trwałości takiego obuwia, a także na tym, by było przyjazne dla skóry, najlepiej zdecydować się na zakup pantofli skórzanych. Miękka skóra naturalna to trwały i maksymalnie neutralny materiał, który zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp, dbając o dobrą wentylację, gwarantując wysoki komfort codziennego użytkowania. Wśród klapek dla pań dużą popularnością cieszą się ich wersje skórzane z futerkowym wykończeniem i delikatnym obcesem. W takich kapciach damskich podeszwa jest wciąż płaska, ale ma nieco większą grubość pod piętą.

Przeczytaj także