Shadow

Jakie korzyści wynikają z tworzenia makiet?

ux-787980_1280

Obecnie na rynku jest mnóstwo dobrych narzędzi do wykonywania makiet dla różnych serwisów. Niewątpliwie są to bardzo przydatne narzędzia, które ułatwiają pracę nie tylko samemu projektantowi ale również klientowi, któremu zależy na dobrej jakości strony i na tym aby przyciągała ona nowych klientów.

Z tworzenia makiet płyną same korzyści. Przede wszystkim na pierwszym miejscu postawilibyśmy możliwość testowania serwisu od samego początku i na każdym etapie. Kolejna sprawa to optymalne zaplanowanie wszystkich elementów na stronach i łatwy sposób ich prezentacji swojemu klientowi. Nie trzeba już tłumaczyć zawiłych, branżowych szczegółów, wystarczy pokazać prezentację i wspólnie zastanowić się nad poprawkami i zmianami, oczywiście jeżeli takowe będą jeszcze potrzebne.

Takim działaniem podnosimy skuteczność działania danego serwisu, a przecież o to chodzi naszemu klientowi. Jeżeli trafi na nasz serwis, to sukcesem będzie dopiero to, że pozostanie tam na dłużej i powróci ponownie. Będzie to możliwe tylko wówczas, gdy strona będzie przejrzysta, ciekawa, ale przede wszystkim intuicyjna, przejrzysta i szybka. Każdy kto korzysta z Internetu pragnie zaoszczędzić czas, zatem nikt nie będzie spędzał czasu na stronie, która będzie wymagała myślenia, będzie nieczytelna i trudno będzie zrozumieć jej działanie.

Jak wiadomo, strona użyteczna, to jednocześnie strona skuteczna i na odwrót. Aby tak się stało, to od samego początku musimy maksimum uwagi skupić na strategicznych elementach serwisu, a dopiero potem dołączyć do nich grafikę, kolory, ozdoby i wszelkie inne narzędzia, które sprawią, że stanie się w pełni atrakcyjna dla odbiorcy.

Makiety to swoisty plan serwisu, który zawiera podstawową nawigację strony, planowane funkcje, układ strony i architekturę informacji. Gdy to rozplanujemy, przetestujemy, skonfrontujemy z sugestiami klienta i jego oczekiwaniami, to dopiero wówczas mamy szansę na wykonanie w pełni sprawnej, użytecznej i przynoszącej profity strony.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *