Shadow

Jaki sposób depilacji jest najlepszy?

shave-360313_1280

Każda kobieta bardzo dużo czasu spędza na depilowaniu. Niestety nie jest to czynność ulubiona przez nas i często poszukujemy wciąż nowych sposobów na to, aby pozbyć się zbędnego owłosienia szybko, bezboleśnie i na długo. Czy taki idealny sposób w ogóle istnieje? Zastanówmy się zatem nad sposobami depilacji i sprawdźmy, który ze sposobów jest najlepszy?

Do depilacji najczęściej używamy depilatora elektrycznego, który wyrywa włoski i tym sposobem sprawia, że cebulki stają się coraz słabsze i odrastają coraz wolniej. Niestety minusem tego sposobu jest to, że dla wielu kobiet depilacja jest bolesna i nie mogą jej stosować w ogóle albo też do części bardziej wrażliwych.

Wybieramy więc metodę mniej bolesną czyli golenie zwykłą maszynką ręczną lub też depilowanie kremem. Tymi sposobami szybko i bezboleśnie pozbędziemy się owłosienia z każdej części ciała, jednak co niezwykle istotne, już za dwa, trzy dni włoski zaczynają znów odrastać. Co też niezwykle istotne, włoski odrastają mocniejsze i grubsze i depilację musimy potarzać bardzo często.

Kolejnym sposób na pozbycie się włosków są plastry woskowe, które wyrywają włoski z cebulkami. Metoda więc bolesna lecz trwała i włoski odrastają coraz słabsze. Nie każdy jednak chce narażać się na ból i ponadto samemu ciężko tym sposobem dokładnie pozbyć się wszystkich włosków.

Nowością w dziedzinie depilacji jest urządzenie, które niedawno weszło do sprzedaży i mamy tutaj idealne wręcz połączenie wszelkich wymaganych przez kobiety cech idealnego depilatora. Za pomocą specjalnych wiązek światła naświetlamy włoski, które stają się coraz słabsze i wolniej rosną. Naświetlanie nie boli ani też nie pozostawia skutków ubocznych. Tą metodą możemy bezpiecznie pozbyć się owłosienia z każdej części ciała, gdyż nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań. Metoda więc skuteczna, bezbolesna i długotrwała. Niestety jest jeden minus: urządzenie jest obecnie w Polsce sprzedawane przez jednego producenta i jest jeszcze dość drogie. Jego cena waha się w granicach 1500 zł i nie każda kobieta będzie mogła sobie na ten luksus pozwolić.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *