Shadow

Jakie kolory są modne wnętrzach?

painting-1479503_1280

Wiosna to czas, gdy mamy ochotę robić remonty, przeróbki i ogólnie wprowadzać we wszystkim zmiany. Oczywiście warto ten czas i tę chęć wykorzystać i zrobić porządki w swoim domu czy mieszkaniu.

Zastanówmy się, zatem wspólnie, co jest modne w tym sezonie i jak pomalować swoje mieszkanie, aby być w zgodzie z trendami i też, aby dobrze się czuć w swoim domu.

Wiosna to czas radości i budzącego się do życia świata roślin. Po długiej zimie pragniemy obcować z przyrodą i z naturą. Wpuśćmy, więc do swojego domu tę naturę i sprawmy, że w naszych wnętrzach zapanuje wiosna.

Aby tak się stało należy we wnętrzach zastosować jasne barwy i takie, które są związane z naturą, czyli biel, beż, oliwka, zieleń czy szarość. Kolory jasne, pastelowe i odbijające światło. Takie są trendy na wiosnę i lato tego roku. Gdy zestawimy je z delikatnymi dodatkami, również w pastelowych barwach, odsłonimy okna wpuszczając pierwsze promienie wiosennego słońca, to od razu zrobi się w domu weselej i świeżo.

Jak już wspomnieliśmy na początku, wiosna to nie tylko jasne barwy natury, ale też i sama natura, czyli rośliny? Koniecznie, więc wprowadźmy do domu zieleń, jeżeli nie w postaci koloru na ścianach, to w postaci żywych kwiatów doniczkowych. Wprowadzą one nie tylko świeżość, naturę, ale też oczyszczą nasze powietrze.

Gdy nie lubimy kwiatów doniczkowych, to wprowadźmy je w formie dużego zdjęcia, obrazu czy fototapety. Obecnie technika pozwala na dokładne odwzorowanie rzeczywistości, więc takie duże plakaty czy zdjęcia kwiatów wyglądają jak żywe i naprawdę dodadzą wnętrzu charakteru.

Pamiętając o tym, że wiosna to świeżość, lekkość i natura, to nie zasłaniajmy okien zasłonami, zawieśmy tylko zwiewne firaneczki, ściągnijmy ciężkie dywany z podłogi i zastąpmy je kolorowymi chodniczkami.

Tymi kilkoma zmianami sprawimy, że w domu zapanuje wiosna i będzie nam się przyjemniej mieszkało. Warto też dobrać odpowiednie dodatki oraz meble – o meblach do salonu możecie poczytać tutaj.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *