Shadow

Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać?

Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać?

Zmarszczki to problem dotyczący każdego z nas – staje się widoczny wraz z upływem czasu, kiedy w naszej skórze zachodzą pewne przemiany, zmniejszające elastyczność naskórka. Od zawsze kobiety starają się zapobiec efektom upływu czasu i zachować nieskazitelny wygląd na długie lata. Nie od dziś wiadomo, że pomoże w tym odpowiednia pielęgnacja – dobry przeciwzmarszczkowy krem do twarzy spowolni proces starzenia i zapewni cerze wszystko, czego potrzebuje.

Zmarszczki – jak one powstają?

Rozróżnia się różne rodzaje zmarszczek, spośród których dwa są najlepiej znane i najczęściej występują. Pierwszy z nich związany jest z procesem starzenia, a drugi to tak zwane zmarszczki mimiczne, związane z mimiką twarzy. Po około dwudziestym roku życia zaczynają powoli zanikać włókna kolagenowe, które odpowiadają za napięcie i nieskazitelną powierzchnię cery. Do tego czasu w głębokich warstwach skóry twarzy nie brakuje także kwasu hialuronowego, uważanego za naturalny wypełniacz tkanek – jego produkcja w pewnym momencie się zmniejsza. Zmarszczki powstają, kiedy w wyniku ubytku wymienionych wyżej składników w warstwach podskórnych skóra zapada się w niektórych miejscach. W okresie zmian, kiedy skóra traci ważne dla zachowania sprężystości składniki, jest bardziej podatna na uszkodzenia. Zmarszczki mimiczne natomiast mogą powstawać jeszcze wcześniej niż te związane ze starzeniem i są spowodowane mimiką twarzy. Na ich występowanie ma wpływ także pielęgnacja, typ cery oraz narażenie na promienie UV. Chcąc przez długi czas cieszyć się nieskazitelnie gładką cerą, warto się o nią zatroszczyć – dobry przeciwzmarszczkowy krem do twarzy wspomoże skórę i zapewni jej świeży wygląd przez długie lata.

Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy – jaki wybrać?

Pierwsze, o czym trzeba pamiętać, to fakt, że nawet najlepszy przeciwzmarszczkowy krem do twarzy nie będzie zmarszczek usuwać, a może jedynie zapobiec ich powstawaniu lub pogłębianiu. Dla prawidłowej i efektywnej pielęgnacji warto zaopatrzyć się w dwa kremy – na dzień i na noc. Krem na dzień może być stosowany jako baza pod makijaż – nie pozostawia na skórze tłustego filmu i szybko się wchłania. Krem na noc z kolei to kosmetyk o wydłużonym działaniu – po jego aplikacji na skórze tworzy się tłusta warstewka, a do jej całkowitego wchłonięcia potrzeba najczęściej kilku godzin – warto wspomnieć, że w godzinach nocnych przyswajanie przez skórę składników odżywczych i stymulujących zachodzi najszybciej i najbardziej efektywnie. Tego typu przeciwzmarszczkowy krem do twarzy jest także bogaty w substancje czynne, które mają za zadanie maksymalnie nawilżyć skórę i stymulować głębsze warstwy do wydzielania naturalnego kwasu hialuronowego. Warto zwrócić uwagę, aby wybrany kosmetyk miał w składzie witaminy A, C i E, które wywołują wytwarzanie pod skórą właśnie kwasu hialuronowego. Każdy przeciwzmarszczkowy krem do twarzy powinien być również dostosowany do konkretnej grupy wiekowej, ponieważ wymagania pielęgnacyjne skóry zmieniają się wraz z wiekiem. Warto zwrócić uwagę na produkty marki L’Oreal, Olay, Vichy czy też Dr Irena Eris.

Czy przeciwzmarszczkowy krem do twarzy może szkodzić?

Często słyszy się, że wczesne rozpoczęcie stosowania kremu przeciwzmarszczkowego może w pewien sposób „rozleniwić” skórę, czyli dostarczyć jej wszystkich potrzebnych składników, co hamuje ich samodzielne wydzielanie. Jak wynika z licznych badań przeprowadzonych na ten temat, nie jest to prawdą – przeciwzmarszczkowy krem do twarzy to doskonałe źródło składników nawilżających, które wspomogą cerę, utrzymają nawilżenie i zapewnią jej świeży i promienny wygląd.

Przeczytaj także