Shadow

Jaki hamak wybrać?

Piękna pogoda, słoneczko, lato w pełni, taka pogoda sprzyja odpoczynkowi na łonie natury. Każdy z nas lubi wtedy wylegiwać się pod drzewkiem na hamaku. Zanim jeszcze ten moment nastąpi musimy zdecydować się na zakup hamaka, takiego który będzie spełniał nasze oczekiwania i będzie solidny i wytrzymały. Jaki hamak powinniśmy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze najlepiej jest zastanowić się do czego będzie nam służył owy hamak i gdzie będziemy z niego korzystać. Kiedyś hamak kojarzył nam się jedynie z kawałkiem plecionego materiału powieszonego miedzy drzewami, teraz natomiast mamy już większy wybór różnego rodzaju modeli. Możemy spotkać hamaki tradycyjne jak i na stelażach, dzięki czemu możemy go ustawić w dowolnym miejscu. Wybierając hamak, należy zwrócić także uwagę na jego rozmiar. Wiadomo inne rozmiary będzie miał hamak dla osoby dorosłej inne dla dziecka. Dlatego musimy zastanowić się kto ma z niego korzystać. Bardzo ważne jest także to z jakiego materiału jest wykonany hamak.

Najbardziej popularne, a zarazem najbardziej wytrzymałe są hamaki z płótna, a także z bardzo mocnej i wytrzymałej bawełny. Do wyboru są także inne materiały, mniej popularnie, ale także dobre, są nimi min. Nylon, poliester a także polipropylen z którego wykonane są hamaki tzw.siateczkowe. Kolor też nie jest tutaj bez znaczenia, otóż warto wybierać kolory ciemniejsze. Jeśli hamak cały czas stoi w ogrodzie. lub korzystają z niego dzieci jest bardzo narażony na zabrudzenia które jak wiadomo ciężko schodzą i bardzo nieestetycznie to wygląda. Producenci mają dla nas cały ogromny wybór wszelkiego rodzaju kolorów, także jest w czym wybierać.

Bardzo ważne jest także określenie obciążenia hamaka, w zależności od ilości osób jakie będą z niego korzystały oraz ich wagi. Takie hamak dla jednej osoby musi mieć obciążenie max.100kg. Bardzo ważnym elementem jest stelaż na jakim hamak jest wykonany. Stelaż powinien być dopasowany do hamaka i najlepiej jeśli będzie miał kształt łuku lub nieco zbliżony do niego. Warto zainwestować w stelaż który jest uniwersalny i ma możliwość podpięcia różnej długości hamaków. Na samym końcu możemy dokupić sobie akcesoria do naszego hamaczka, tak by umilić czas spędzony na nim. Jest to już sprawa bardzo indywidualna i zależy już od naszych potrzeb i wymagań.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *