Shadow

Jaka depilacja najlepsza?

depilacja

Piękne ciało, to ciało zadbane, pachnące i gładkie. W dzisiejszych czasach depilacja jest równoznaczna z innymi zabiegami kosmetycznymi i stanowi jej integralną część. Niedopuszczalne jest, aby kobieta zjawiła się publicznie z owłosionymi nogami czy pachami.

Depilację możemy przeprowadzić zarówno same w domu jak i w gabinecie kosmetycznym.

Jaka depilacja najlepsza?

W zasadzie dla każdej kobiety będzie odpowiedni inny rodzaj depilacji, dlatego ciężko jednoznacznie stwierdzić, że któryś rodzaj jest najlepszy.

Samodzielnie w domu możemy wykonać depilację całego ciała depilatorem elektrycznym, który wyrywa włoski i tym samym osłabia je. Nowe odrastają dużo słabsze i jaśniejsze. Po tym zabiegu włoski odrastają po około tygodniu. Choć dla niektórych pań metoda bolesna, to jednak jedna z trwalszych. Skóra po pewnym czasie przyzwyczaja się i zabiegi są niewyczuwalne.

Do domowej depilacji może służyć także maszynka mechaniczna, która idealnie nadaje się do golenia miejsc intymnych i pach. Nie odczuwamy tutaj żadnego bólu, tylko zgolone włoski odrastają już po dwóch dniach i są do tego o wiele grubsze i mocniejsze.

W zaciszu domowym do depilacji możemy również zastosować plastry woskowe, które przyklejamy na skórę i po kilku minutach odrywamy. Jedna z boleśniejszych metod, jednak dokładna i również wyrywa włoski z cebulkami, zatem rosną wolno i o wiele słabsze. Tą metodą depilują również w gabinetach kosmetycznych.

Ostatnia z metod to kremy do depilacji: smarujemy owłosiona skórę i po kilku minutach ściągamy krem specjalną szpatułką, razem z włosami. Tutaj włoski odrastają podobnie jak po goleniu maszynką.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *