Shadow

Jaka bateria wannowa dla nowocześnie urządzonej łazienki?

12-baterie-wannowe

Projektanci armatury łazienkowej prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych form atrakcyjnych wizualnie baterii wannowych. Niegdyś niezwykle popularne baterie ścienne i natynkowe powoli ustępują miejsca niezwykle eleganckim bateriom wolnostojącym, wielootworowym i podtynkowym. Coraz większą popularnością cieszą się również termostatyczne baterie wannowe, które pozwalają na ustawienie żądanej temperatury wody, bez konieczności ręcznego ustawiania kurków z wodą zimną i ciepłą. Tego typu baterie spotyka się zarówno w wersjach klasycznych, naściennych baterii wannowych, jak i nowocześniejszych wersjach baterii wolnostojących i podtynkowych. Bogaty wybór tego typu asortymentu otwiera olbrzymie możliwości aranżacyjne i zachęca do poszukiwania unikalnych rozwiązań, dzięki którym nasze łazienki stają jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej funkcjonalne.

Naścienne baterie wannowe

To jeden z najpopularniejszych typów baterii dostępnych na współczesnym rynku armatury łazienkowej. Wśród produktów tego typu bez trudu znajdziemy baterie wannowe charakteryzujące się nowoczesnym wyglądem, baterie designerskie lub baterie wykonane w stylu retro, o finezyjnych kształtach i stylizowanych na stare kurkach.

Oczywiście na liście tego typu produktów znajdziemy również nieco droższe wersje nowoczesnych baterii termostatycznych, które przeznaczone są do montażu natynkowego lub podtynkowego. Cechą charakterystyczną baterii naściennych jest prosty sposób ich montażu (nie trzeba przerabiać instalacji wodnej w łazience) oraz stosunkowo niska cena, zwłaszcza gdy sięgamy po proste, podstawowe modele tych baterii.

12-baterie-wannowe

Baterie wannowe wolnostojące

Produkty tego typu to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Baterie wolnostojące to idealne uzupełnienie wolnostojących wanien żeliwnych lub ceramicznych, pozbawionych otworów pod klasyczne baterie, ustawionych w centralnej części łazienki. Tego typu wanny instaluje się zwykle w dużych łazienkach, tak by zapewnić użytkownikom bezproblemowy dostęp do wanny z każdej jej strony. Taki sposób montażu wymusza konieczność użycia specjalnego rodzaju baterii, takich właśnie jak baterie wolnostojące. Do walorów wizualnych tego typu rozwiązania nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Łazienki wyposażone w tego typu wanny i baterie zawsze charakteryzują się niepowtarzalnym, niezwykle oryginalnym wyglądem, ale i przy okazji dużą funkcjonalnością użytkową. Jak się one prezentują można zobaczyć np. na stronie: http://www.fajnalazienka.com/pol_m_baterie_baterie-wannowe-wolnostojace-372.html.

Pewnym minusem wolnostojących baterii wannowych jest ich cena, która nierzadko przekracza kwotę kilku tysięcy złotych.

Wielootworowe baterie wannowe

Ten rodzaj baterii to również stosunkowo nowy produkt na rynku armatury łazienkowej. W przypadku takich baterii wannowych, zamiast jednego kranu z kurkami do manipulowania strumieniem wody, mamy kilka niezależnych od siebie elementów. Oczywiście elementy te połączone są ze sobą, jednak cały mechanizm takiego zestawu ukryty jest pod tynkiem lub pod wanną. Na widoku mamy jedynie oddzielone od siebie, wystające ponad płytki lub wannę kurki oraz niezależny kran. Tego typu baterie wannowe idealnie sprawdzą się w przypadku nowoczesnych łazienek z licznymi zabudowaniami. Pewną wadą wielootworowych baterii jest ich stosunkowo duży ciężar i z tego względu często instaluje się je budując dodatkową półkę przy wannie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *