Shadow

Jak zmienić swoje życie?

jak-zmienic-zycie

Na pewno nie jedna z Was zadawała sobie kiedyś to pytanie. Słusznie, czasem warto coś zmienić w swoim życiu, by czuć się w nim po prostu dobrze. Żeby zmienić swoje życie najpierw musimy zadać sobie pytanie: jakie jest moje życie? Odpowiadając kilkoma frazami, możemy wyhaczyć te, które nam nie odpowiadają i chcielibyśmy się to właśnie ich pozbyć. Dopiero wtedy możemy przystąpić do działania. Dla ułatwienia, możesz sobie wyznaczyć osobę, którą chciałabyś naśladować.

Postaw sobie cele życiowe. Określ, co chciałabyś osiągnąć i jak tego możesz dokonać. Później małymi kroczkami możesz powoli się za to zabierać. Jeśli wiesz dokąd dążysz, będziesz mieć ku temu większa motywację. Najważniejsze jest sprecyzowanie swoich oczekiwań i celów. Nigdy nie rozmyślaj nad tym co było i co mogłeś zrobić inaczej. Błędy traktuj jako nauczkę na przyszłość. A zadań, które musisz wykonać nigdy nie odkładaj na później.

Jeśli nie wiesz jak zacząć, to zacznij od pomagania innym. Dzięki temu zaczniesz odczuwać zadowolenie i będzie Cię to jeszcze bardziej motywować do osiągania kolejnych sukcesów. Czasem najprostsze codzienne czynności mogą nie tylko uszczęśliwić innych, ale także w Tobie wzmóc wiele pokładów radości. Niesienie pomocy zawsze uszczęśliwia – stara dobra zasada!

Kolejno możesz zacząć zmieniać w sobie to, co Ci nie odpowiada. Postaraj się rzucić złe nawyki, które każdy z nas ma i każdy jest w stanie wymienić przykłady, kiedy przez nie coś zaniedbał. Odrzuć złe myśli i pozytywnie podejdź do świata. Nawet codzienne czynności mogą spowodować poprawę naszego nastroju, jeśli tylko nasze nastawienie się nieco zmieni. Każdą złą myśl staraj się zastąpić dobrą, tak na złość złej passie.

Zacznij uprawiać sport. Dyscyplinę możesz sobie wybrać, ale poważnie o tym pomyśl. Sport i przebywanie na świeżym powietrzu zawsze poprawiało nastrój i nastawienie. Ponadto dodaje nowe spojrzenie na otoczenie, także może okryjesz w sobie coś nowego 🙂 Pamiętaj także o zdrowym żywieniu, to także w ogromnej mierze wpływa na samopoczucie każdego z nas. Dodaje siłę a także energię. Spróbuj zadbać także o swoją cerę i wygląd.

Codziennie rozpisuj sobie zadania na dzień następny i jak je wykonasz zawsze odhaczaj. Co wieczór będziesz sama z siebie zadowolona, że tyle udało Ci się zrobić i będziesz mieć motywację na zrobienie kolejnej listy na dzień następny. Możesz sobie zrobić plan godzinny i próbuj się do niego dostosować. Po czasie wejdzie Ci to w nawyk.

Przede wszystkim zacznij myśleć pozytywnie o samym sobie. Pomyśl o swoich zaletach i o tym, za co lubią Cię Twoi najbliżsi. Staraj się zmieniać tylko to, co Ci przeszkadza. Głowa do góry i do dzieła!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *