Shadow

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie? 5 sprawdzonych sposobów

Paznokcie hybrydowe mają wiele zalet – manicure jest długotrwały, nie odpryskuje, chroni przed złamaniami naturalną płytkę, a niektórym osobom pomaga nawet w pozbyciu się nawyku ich obgryzania. Niestety nieumiejętnie nałożony i utwardzony lakier hybrydowy, źle przygotowana płytka paznokcia lub mechaniczne ściąganie preparatu (zbyt mocno działającą frezarką lub zdzieranie hybrydy na siłę bez użycia specjalistycznych urządzeń) mogą skończyć się osłabieniem paznokci, zwiększeniem ich łamliwości, redukcją grubości czy żółtymi przebarwieniami. Jeśli doszło już do takich zniszczeń, warto wiedzieć, jakimi metodami zregenerować, nawilżyć i poprawić ich stan. Oto 5 sprawdzonych sposobów na to, jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie!

Spa dla dłoni – wzmocnij paznokcie po hybrydzie składnikami aktywnymi

Po zdjęciu hybrydy, kiedy paznokcie nie są w najlepszym stanie, warto zastosować regenerujący zabieg, opierający się na wykorzystaniu preparatów bogatych w składniki aktywne. Może to być zarówno kąpiel parafinowa w gabinecie kosmetycznym, silnie natłuszczająca płytkę paznokcia (co stymuluje ją do regeneracji), ale również całonocne maski nakładane pod bawełniane rękawiczki. Sam preparat często ma postać kremu do rąk – warto jednak pamiętać o tym by wybrać kosmetyk z nawilżającym mocznikiem, regenerującymi witaminami A i E, łagodzącym pantenolem bądź zmiękczającą lanoliną. Zabieg można powtarzać trzy lub cztery razy w tygodniu (przy początkowej fazie naprawy zniszczeń), a później – profilaktycznie – raz na dwa tygodnie.

Łatwy sposób na regenerację paznokci – odżywki, olejki i lakiery witaminowe

Na sklepowych, drogeryjnych i aptecznych półkach dostępnych jest wiele odżywek do paznokci w formie bezbarwnych, różowych lub mlecznych lakierów. Jeśli uszkodzenia płytki po zdjęciu hybrydy są jedynie powierzchniowe, można pokusić się o ich zastosowanie. Podobnie jak w przypadku masek, warto szukać odżywek z dużą zawartością składników aktywnych – witamin A i E, mocznika, gliceryny, olejów i maseł. Stosowanie takich preparatów – oprócz odżywienia paznokci – chroni również płytkę przed powstawaniem dalszych uszkodzeń mechanicznych oraz usztywnia ją, zapobiegając jej łamaniu. Wybierając konkretny lakier bądź odżywkę koniecznie trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by jej skład nie zawierał formaldehydu. W przypadku wzmacniania zdrowych paznokci ta substancja zdaje egzamin, jednak nałożona na uszkodzoną płytkę może spowodować podrażnienia i dalsze łuszczenie się warstw paznokci.

Zniszczone paznokcie po hybrydzie? Pamiętaj o regularnym stosowaniu kremu do rąk!

W pielęgnacji dłoni i paznokci niezwykle ważna jest regularność – jej brak powoduje, że skóra staje się sucha, a płytka paznokcia cienka, wiotka i łamliwa. Przy kuracji mającej na celu naprawę zniszczeń powstałych po zdjęciu hybrydy, należy regularnie kremować dłonie. Preparat, który wybierzemy do tego celu powinien nawilżać, natłuszczać i chronić skórę, jednak to właśnie nasza systematyczność zapewni nieprzerwany proces odnowy płytki paznokcia. Kremowanie dłoni powinno odbywać się kilka razy dziennie – a zwłaszcza każdorazowo po ich umyciu silnie działającym mydłem.

Zadbaj o paznokcie od wewnątrz!

Jak odżywić paznokcie po hybrydzie? Zadbaj o nie od środka! Chodzi tu nie tylko o odpowiednie nawodnienie poprzez przyjmowanie właściwej ilości płynów, ale również o dietę, dostarczającą paznokciom składników odżywczych, niezbędnych do ich regeneracji i wzrostu. Uzupełnij swój jadłospis o bogate w cynk ryby i orzechy, do koktajli – ze względu na zawartość żelaza – dodawaj szpinak, a między posiłkami postaw na chrupanie marchewki, będącej źródłem witaminy A. Wszystkie te składniki doskonale wpływają na kondycję płytki paznokciowej, skóry oraz włosów. Aby jeszcze bardziej wzmocnić regenerującą kurację, zastosuj suplement skomponowany z dobroczynnych składników – witaminy A, witamin z grupy B, kwasu foliowego, cynku oraz biotyny. Substancje te znajdują się m.in. w preparacie Merz Spezial, który nie tylko wspiera wzrost i regenerację paznokci, ale pozytywnie wpływa również na wygląd skóry i włosów.

Jak odżywić paznokcie po hybrydzie? Wypróbuj manicure japoński!

Ciekawą metodą na pozbycie się żółtych paznokci po hybrydzie, a także na ich pogrubienie i przyspieszenie regeneracji, jest manicure japoński. Polega on tak naprawdę na wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnych past z zawartością wosku pszczelego, keratyny i witamin A oraz E. Odpowiednia kolejność wcierania oraz późniejsze polerowanie dają efekt odżywionej, zaróżowionej, zdrowej i błyszczącej płytki. Zabieg można wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu – w stacjonarnych i internetowych drogeriach dostępne są pasty i specjalne, miękkie szczoteczki do wcierania preparatów. Dla kobiet lubiących naturalny efekt, manicure japoński może stać się nawet zdrowszą i łagodną dla płytki paznokcia alternatywą dla lakierów hybrydowych.

 

Podsumowanie

Zniszczone paznokcie po hybrydzie to problem, który dotyczy wielu kobiet – aby sobie z nim poradzić, warto znać kilka sprawdzonych sposobów na regenerację płytki paznokcia. Przede wszystkim należy rozpocząć od intensyfikacji zabiegów pielęgnacyjnych – regularnego kremowania rąk, nakładania masek na dłonie, a także stosowania odżywek do paznokci. W takich preparatach mogą znaleźć się składniki natłuszczające i ochronne (oleje, masła, parafina), regenerujące (witaminy A i E, keratyna), rozjaśniające przebarwienia płytki (witamina C) oraz nawilżające (pantenol, mocznik). Aby wzmocnić regenerację i zapewnić sobie długofalowe efekty pielęgnacji, warto pomyśleć o uzupełnieniu diety w witaminy A i E, żelazo, kwas foliowy czy cynk, które znajdują się w różnych produktach, ale również w suplementach diety. Jeśli manicure z wykorzystaniem lakieru hybrydowego ewidentnie nie służy naszym paznokciom, alternatywą może być wykonywanie zabiegu manicure japońskiego, polegającego na wcieraniu w płytkę paznokcia odżywczych i regenerujących past oraz polerowaniu samej płytki. Efekt? Lśniący i naturalnie wyglądający manicure wykonany łagodną, nieinwazyjną metodą!

Przeczytaj także