Shadow

Jak wyrwać się ze szponów bezrobocia?

man-937665_1280

Bezrobocie może dotknąć każdego z nas i każdy zareaguje na tą sytuację całkiem inaczej. Jedni od razu wpadną w wir poszukiwań nowego zajęcia i zapewne tak postępując szybko coś znajdą. Inni zaś postanawiają wykorzystać tę sytuację na odpoczynek, idą na zasiłek i siedzą sobie bezczynnie w domu.

Czas wypłacania zasiłku jednak mija bardzo szybko a my wciąż nie mamy nowej pracy. Jesteśmy w kropce i nie wiemy, co ze sobą zrobić. Zastanówmy się, zatem wspólnie jak wyrwać się ze szponów bezrobocia?

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na utratę pracy jest oczywiście natychmiastowe podjęcie działania i poszukiwanie nowego zajęcia. Oczywiście warto od razy zarejestrować się w Urzędzie Pracy w celu otrzymania pomocy, jednak nie wolno nam absolutnie osiadać na laurach i nic nie robić. Wykorzystajmy ten czas aktywnie i od razu przystępujmy do sprawdzenia rynku pracy. Może przecież się okazać, że nasze dotychczasowe doświadczenie i wykształcenie jest obecnie niewystarczająco konkurencyjne. Trzeba, więc będzie pomyśleć o kursach doszkalających, może o stażach czy innych kursach, które pomogą nam znaleźć nowe zajęcie.

Będąc osobami bezrobotnymi, zarejestrowanymi w Urzędzie Pracy możemy korzystać z wielu udogodnień. Są przecież organizowane darmowe kursy, szkolenia, spotkania motywacyjne dla osób bezrobotnych i wiele innych narzędzi, które mają pomóc bezrobotnym. Trzeba tylko wybrać się do swojego urzędu, popytać i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Jeżeli od początku zrobimy rozeznanie rynku pracy i dowiemy się jak wygląda nasza sytuacja, to będziemy mieć spokojny cza na reakcję. Może się, bowiem wydarzyć tak, że w swoim dotychczasowym zawodzie w naszej okolicy nic nie ma, więc będzie trzeba pomyśleć o przekwalifikowaniu. A na to potrzeba czasu i oczywiście pieniędzy. Działajmy, więc od razu, gdy tylko utracimy pracę, nie wprowadzajmy się w stan letargu, bo potem może być trudno znów odnaleźć się na rynku pracy.

Pamiętajmy też o tym, aby nowej pracy poszukiwać na wielu polach. Zatem nie opierajmy się tylko na Urzędzie Pracy, tylko wysyłajmy CV do wszystkich możliwych firm w okolicy, ogłaszajmy się na portalach pracy, pytajmy znajomych i rodzinę. Nie bójmy się i nie wstydźmy się pukać do wszystkich możliwych drzwi, róbmy to regularnie, przypominajmy o sobie i przedstawiajmy się oczywiście z jak najlepszej strony.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *