jak wymienić filtr oleju

Filtr oleju znajduje się w silniku, a jego funkcją jest oczyszczanie oleju smarującego silnik. Filtr zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, przez co olej olej dłużej posiada swoje właściwości smarujące. Filtr należy wymieniać przy każdej wymianie oleju silnikowego, olej wymienia się co około 15 tysięcy kilometrów lub co roku.

Ważne jest to, by przy wymianie filtra oleju spuścić cały olej i przy okazji wymienić również jego uszczelkę oraz posmarować powierzchnię uszczelki cienką warstwą oleju. Pozwala to na bezproblemowe wyciągnięcie filtra przy kolejnej wymianie. Do odkręcania filtra niezbędny jest klucz do filtrów oleju. Nie należy jednak używać klucza do dokręcania filtra, bo można go uszkodzić. Filtr zaleca wymieniać się przy każdej wymianie oleju.

Gdy jednak nie posiada się odpowiedniej wiedzy i sprzętu, lepiej zlecić to zadanie zaufanemu mechanikowi, który wykona tę robotę za nas.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Praca po godzinach to standard w wielu firmach. Zjawisko potęguje fakt, że Polska znajduje się w czołówce krajów, w których pracuje