Shadow

Jak wykorzystać drewno w łazience?

Drewno w łazience? Wielu odrzuci ten pomysł, a wielu uzna go za świetną alternatywę dla tradycyjnego materiału łazienkowego, czyli płytek. Wbrew pozorom drewno można stosować łazience – wystarczy wybrać odpowiedni jego gatunek i właściwie je zabezpieczyć. A jak wykorzystać je w aranżacji?

Drewno do łazienki – z czym je połączyć?

Drewno jest nie ponadczasowym surowcem, po który chętnie sięgają różne style wnętrzarskie. Perfekcyjnie prezentuje się w połączeniu z większością materiałów – może to być nowoczesny i chłodny w odporze beton, eleganckie szkło, kamień czy ceramika.

Drewno możemy także z łatwością skomponować z wieloma barwami. Duet idealny to połączenie drewna i bieli, ale równie dobrze sprawdzi się zestawienie drewno-szarość, drewno-beż, drewno-czerń czy drewno-zieleń.

Drewno w wykończeniu łazienki

Ten naturalny surowiec możemy wykorzystać już na etapie wykańczania naszego wnętrza. Drewno najczęściej stosujemy na posadzce, ale doskonale sprawdzi się także na ścianach. Możemy zaakcentować nim wybrane fragmenty powierzchni, wydzielając symbolicznie różne strefy w łazience. Na wymienionych płaszczyznach warto stosować ten sam surowiec, dzięki czemu wystój wnętrza będzie spójny.

Drewnianą boazerię można spotkać na suficie, co doskonale prezentuje się w swojskich, wiejskich łazienkach. Tych, którzy chcą urządzić łazienkę w drewnie, może zaciekawić także drewniana obudowa wanny, a nawet wykonana w całości z drewna umywalka.

Pamiętajmy, że wystrój łazienki można kreować również za pomocą odcienia drewna. Wybrany przez nas surowiec może mieć różną barwę – od jasnej, do ciemnej – co będzie miało wpływ na ostateczny wizerunek wnętrza.

Wyposażenie łazienki, czyli drewniane meble i dodatki

W łazience z powodzeniem sprawdzą się również wyprodukowane z drewna elementy wyposażenia. W pierwszej kolejnością będą to meble, które doskonale wtopią się wystrój eko-łazienki – szafki, regały czy stołki mogą uzupełniać drewniane wykończenie bądź być jedynymi drewnianymi elementami we wnętrzu. Idealnie zaprezentują się np. w połączeniu z jednolitymi płytkami ściennymi w nowoczesnej aranżacji.

Uzupełnieniem zabudowy meblowej może być również drewniany blat, w który wpuścimy umywalkę, a także szereg akcesorió

w łazienkowych. Drewniana mydelniczka, kubek na szczoteczki czy dozownik mydła to najczęściej eleganckie dodatki, które podkreślą charakter wnętrza.

A może tylko imitacja drewna?

A co w sytuacji, gdy z różnych przyczyn odrzucamy możliwość zastosowania w łazience drewna? Czy musimy zrezygnować z aranżacji, które można dzięki niemu uzyskać? Nie. Do wyboru mamy materiały wykończeniowe, które doskonale odzwierciedlają naturalny wygląd prawdziwego drewna.

Do najpopularniejszych z nich, które z powodzeniem zastosujemy w łazience, należą oczywiście płytki, z popularnym gresem na czele. Takie kafle nierzadko przypominają formą drewniane deski bądź panele, co pozwala nam uzyskać na posadzce lub ścianie efekt niemal identyczny jak przy użyciu prawdziwego drewna. Płytki są dodatkowo łatwe w utrzymaniu, jednak bijący od nich chłód zdecydowanie odróżnia je od naturalnego surowca.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *