Shadow

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

7226737158_20db37328a_k
Jednak przepisy przepisami, a dla nas rodziców najważniejsze powinno być bezpieczeństwo dziecka, czyli odpowiedni dobór fotelika. Jak zatem wybrać fotelik samochodowy dla dziecka, aby było w nim naprawdę bezpieczne?

Przede wszystkim przy wyborze fotelika dla dziecka jest jego wiek. Producenci podają przy każdym modelu dokładną granicę wieku, dla której dany model jest przeznaczony. Oprócz tego najważniejsza jest, jakość fotelika i posiadane atesty. Absolutnie nie kupujmy fotelików z drugiej ręki czy na bazarach. Foteli używane też nie są polecane, gdyż mogły brać udział w wypadkach i mogą mieć naruszoną strukturę, a na zewnątrz może być to nie widoczne. Tym samym nie będą spełniać oczekiwanej ochrony.

Powracając do doboru fotelika, to warto zawsze dziecko w nim przymierzyć, gdyż dzieci różnią się wzrostem, wagą i niekiedy fotelik z danej grupy wiekowej może być za mały. Sprawdzajmy, czy głowa cała mieści się w foteliku, tak boczne osłony całkowicie ją chroniły. Do tego sprawdźmy pasy, czy jest regulacja, jak duża i czy pasy nie podchodzą pod samą szyję.

Kolejna rzecz to sprawdzenie, czy dany fotelik pasuje do naszego auta i czy jest możliwe jego stabilne zamocowanie. Ostatnią sprawą, o której trzeba pamiętać to sprawdzenie czy fotelik przeszedł wymagane teksty i jak na nich wypadł. Im wyższa punktacja, tym większe bezpieczeństwo dla naszego dziecka.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *