Shadow

Jak wybrać dobrego ginekologa

ginekolog

Często zastanawiamy się nad tym, którego ginekologa wybrać. Chcemy trafić do bardzo dobrego i rzetelnego specjalisty, który nie tylko przeprowadzi poprawny wywiad lekarski, ale i także wykona podstawowe badania: cytologiczne, USG, itp.

Możemy wybrać dowolnego ginekologa, ale i tak, zanim się na jakiegoś zdecydujemy, podpytujemy znajome i koleżanki, szukamy informacji na forach internetowych o tym najlepszym, najsympatyczniejszym, najbardziej doświadczonym. Jeśli ktoś poleca Ci lekarza, zapytaj, czy łatwo się z nim rozmawia – to bardzo ważne aby lekarz był komunikatywny i informował Cię o wszystkich poczynaniach.

Mężczyzna czy kobieta – o to jest pytanie?

Sama zadecyduj, czy swobodniej będziesz się czuła u kobiety czy mężczyzny. Lekarz, niezależnie od tego czy kobieta czy mężczyzna, powinien być obiektywny i delikatny w sprawie kwestii intymnych. Ważniejsze niż płeć lekarza, jest to, jak się czujesz przy tej osobie. Pamiętaj – jeśli z jakiegoś powodu ginekolog, którego wybrałaś nie będzie Ci odpowiadał, masz prawo zrezygnować z wizyty!

Zorientuj się, którzy z lekarzy w twoim mieście jest najlepszym specjalistą, zapytaj swojego lekarza rodzinnego o dobrego ginekologa lub wpisz w wyszukiwarce internetowej hasło: „ginekolog Warszawa”- jeżeli mieszkasz np. w stolicy. W zależności od zasobności naszego portfela możemy zdecydować się na lekarza, który świadczy usługi publiczne lub niepubliczne. Koszt prywatnej wizyty to od 60 do 120 złotych.

Warto też aby gabinet ginekologiczny spełniał określone wymogi. Dostęp do toalety, przepaska na biodra i jednorazowe buty to równie istotne elementy wyposażenia, co sterylne narzędzia jednokrotnego użytku oraz specjalne szczoteczki do cytologii posiadające atesty i rekomendacje Unii Europejskiej, zapewniające wiarygodność wymazu.

Pamiętaj, prawidłowo przeprowadzane i regularne wizyty ginekologiczne dają szansę wykrycia chorób kobiecych we wczesnym stadium!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *