Shadow

Jak właściwie się odżywiać?

odchudzenie się. Tymczasem najprostszym i w zasadzie jedynym skutecznym sposobem pozbycia się balastu zbędnych kilogramów, jest zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych. Pomocne może okazać się sięgnięcie po produkty spożywcze lepszej jakości. Przykładem takich produktów jest kiełbasa swojska, tradycyjne wyrabiane, najlepiej pełnoziarniste pieczywo, dobrej jakości nabiał i to, co najważniejsze, świeże warzywa oraz niektóre owoce. W racjonalnej diecie ważne jest jednak nie tylko to, co jemy, ale także to, ile jemy. By się odchudzić, musimy zmniejszyć ilość spożywanych kalorii poniżej wartości, jakiej wymaga nasz organizm do normalnego funkcjonowania.

O czym warto pamiętać?

Przechodząc na dietę, nie musisz od razu rezygnować ze wszystkich żywieniowych przyjemności. Na początek warto ograniczyć ilość spożywanych cukrów, przede wszystkim wyeliminować z diety słodzone, gazowane napoje i soki. Rezygnacja z tłustych mięs i zastąpienie ich chudym drobiem również będzie niezwykle pomocne. Oczywiście nie musisz zupełnie rezygnować z kiełbas i innych lubianych przez siebie wędlin. W miejsce zwykłych produktów z marketu wybieraj jednak produkty lepszej jakości. Swojskie wędliny są co prawda droższe, ale i zdrowsze. Poza tym za określoną kwotę kupisz ich mniej niż wyrobów klasycznych, przez co sumaryczna ilość pochłanianych przez Ciebie kalorii automatycznie się zmniejszy. Pamiętaj również o wprowadzeniu do swojej diety dużej ilości produktów niskokalorycznych, ale sycących. Najlepiej sprawdzają się w tej roli warzywa, kasze i ryż. Takie produkty sprawią, że poczujesz się syty i przy okazji usprawnisz proces trawienia – zawierają duże ilości błonnika.

kiełbasa swojska

Co i gdzie kupować?

Przejście na dietę to dobra okazja do zamiany sposobu robienia zakupów. Miejsce dużych ilości zwykłego jedzenia z marketu powinny zastąpić mniejsze ilości nisko przetworzonych produktów ekologicznych i tradycyjnych, takich jak pełnoziarniste pieczywo na zakwasie, kiełbasa swojska czy chuda szynka, świeże warzywa i owoce z ekologicznych upraw. Takie produkty można dostać na targach i stoiskach sprzedaży tradycyjnej, a także w wyspecjalizowanych sklepach z żywnością ekologiczną. Szukając mięsnych wyrobów, swojskich kiełbas i szynek, warto zaglądać do firmowych sklepów mięsnych, gdzie zwykle możemy liczyć na świeże produkty wyższej jakości. Co ciekawe, niektóre produkty spożywcze, takie jak wspomniana wcześniej kiełbasa swojska, można zamawiać dziś drogą wysyłkową, w wyspecjalizowanych sklepach internetowych.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *