Shadow

Jak urządzić małą łazienkę?

bathroom-1336164_1280

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. Spełnia bowiem rolę nie tylko sanitarną ale również jest to miejsce gdzie odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Musi więc spełnić nie tylko wiele dość sprzecznych funkcji, ale musi być przy tym funkcjonalna, estetyczna i wygodna dla wszystkich domowników.

W domach łazienki są spore, więc nie ma większego problemu z ich aranżacją, problem stanowią łazienki w blokach, które są małe, ciasne i mało ustawne. Zastanówmy się zatem jak zorganizować przestrzeń w małej łazience, aby było funkcjonalnie i jednocześnie pięknie.

W małych łazienkach w blokach mamy narzucone odgórnie miejsca gdzie ma stać toaleta, gdzie wanna czy brodzik. Oczywiście za zgodą spółdzielni możemy próbować zmieniać miejsca przyłączy, jednak nie zawsze jest to możliwe i oczywiście trzeba też liczyć się z dużymi kosztami.

Kolejna sprawa to wielkość wszystkich sprzętów sanitarnych i do tego typu małych łazienek wybierzmy takie kompaktowe, o małych gabarytach. Najlepiej wybierać wszystko w kolorze białym, gdyż tym prostym sposobem ujednolicimy wnętrze i optycznie je powiększymy.

Tak samo postępujemy przy wyborze glazury i terakoty. Tutaj również są wskazane delikatne, pastelowe kolory, choć oczywiście możemy włączyć jakiś mocniejszy akcent. Jeżeli jednak szybko nudzą nam się nasze wnętrza, to warto wybrać płytki klasyczne, jednokolorowe i spokojne. Zaszalejemy w dodatkach, które łatwo zmienić na nowe i takie w zupełnie innym stylu niż te dotychczasowe. To jest najbezpieczniejszy, najtańszy i najszybszy sposób na szybką metamorfozę wnętrza.

Aby nasza łazienka nie służyła tylko do zabiegów higienicznych tylko również do relaksu, to musimy pomyśleć o wprowadzeniu odpowiedniego nastroju. Idealnie do tego nadadzą się różnego typu lampki, które będą miały różnorodne natężenie światła. W zależności od sytuacji będziemy mogli włączyć pełne i mocne światło, lub też zastosować delikatne, romantyczne i nastrojowe.

Oczywiście nie powinno również w łazience zabraknąć miejsca na przechowywanie kosmetyków, ręczników czy mydeł. Idealnie sprawdzą się w tej roli komody z szufladami pod zlew, które pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *