Shadow

Jak szybko nauczyć się angielskiego ?

angielski

angielski

Język angielski to podstawowy język, którym można się porozumieć w większości krajach na planecie. Jednak nauka jego trwa latami. Czy na pewno ? Istnieją sposoby na to by nauczyć się angielskiego szybciej i skuteczniej niż uczono nas go w szkole.

Pierwszym krokiem do szybkiej nauki angielskiego jest zrozumienie obcego języka. Każdy obcy język to tysiące słówek i zwrotów. Do tego dochodzi jeszcze gramatyka. Jednak na co dzień jest używane zazwyczaj około 1000 słów, które pozwalają na zrozumienie języka i komunikowanie się z ludźmi. Te 1000 słówek powinniśmy znać perfekcyjnie.

1 2 3 4 5 6 7 8Na początek najlepiej nauczyć się mniejszej liczby materiału, a następnie dokładać. Wszystko po to by nie zniechęcać się ilością. Jeżeli opanujemy te 400 słówek, możemy przejść do kolejnej partii. Pamiętajcie, że w nauce języków obcych jest ważne zrozumienie, a nie ilość. Często nie zdajmy sobie z tego sprawy i cały nasz czas przeznaczony na wkuwanie słówek idzie na marne.

 

Metodą 2 szybkiej i efektywnej nauki angielskiego jest wykorzystanie w tym celu wyobraźni. Polega to na tym by doszukiwać się w słowach angielskich polskich słów, a następnie łączyć je w taki sposób by umożliwiło nam to zapamiętanie. Przykładowo angielskie słowo champion- zwycięzca, słowo to kojarzyć może nam się np. z odmianą jabłka czampionem. W ten sposób możemy wyobrazić sobie jabłko stojące na podeście z laurem na głowie. Oczywiście skojarzenia mogą być różne dla każdego. Ważne jest to żeby zapamiętać konkretne słowo.

 

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *