Shadow

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit czyli pomarańczowa skórka to problem, który dotyka kobiety. Najczęściej pojawia się na pośladkach, udach i na brzuchu. Gdy zauważymy u siebie pierwsze oznaki tego nieestetycznego problemu, to warto od razu rozpocząć z nim walkę. Zatem zastanówmy się wspólnie: jak się pozbyć cellulitu?

Przede wszystkim musimy zmienić naszą dietę, gdyż dotychczasowa doprowadziła do powstania pomarańczowej skórki. Zatem dieta niskotłuszczowa, bogata w warzywa i owoce, to podstawa naszego menu. Do tego pełnoziarniste pieczywo, ciemne kasze i makarony. Włączmy do diety sporo orzechów, pestek z dyni i słonecznika, migdałów i żurawiny. Dostarczą nam one minerałów, witamin i antyoksydantów, które pomogą nam w eliminowaniu toksyn z organizmu. Błonnik w diecie sprawi, że przemiana materii przyspieszy i w tkankach nie będzie odkładał się zbędny tłuszcz.

Aby pozbyć się cellulitu na dobre, to obok zdrowej i lekkiej diety konieczne będą również odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Idealnie sprawdzą się wszelkiego typu aeroby, które ujędrnią ciało i sprawią, że krew zacznie krążyć szybciej. Lepsze ukrwienie skóry sprawi, że nie pozwoli ona na gromadzenie się nieregularnych złogów i tym samym rozpoczniemy eliminację cellulitu.

Kolejna sprawa to masaże ciała i smarowanie problematycznych partii preparatami antycellulitowymi. Pomogą one rozbić istniejące złogi, ujędrnią skórę, wzmocnią ją i sprawią, że nie będzie w niej zastojów toksyn i wody. Smarowanie ciała balsamami i maskami należy wzmocnić poprzez owijanie ciała folią, tak, aby pod wpływem ciepła wszystkie składniki lepiej zostały wchłonięte przez skórę.

Tutaj wkracza kolejny ważny aspekt, czyli picie dużych ilości wody niegazowanej i herbatek moczopędnych. Sprawi to, że tkanki nie będą zatrzymywać wody i toksyn i tym samym nasza skóra będzie coraz gładsza i piękniejsza.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *