Shadow

Jak radzić sobie z hemoroidami?

hemoroid

Hemoroidy to bardzo przykra, bolesna i wstydliwa przypadłość, na którą cierpi ponad 40% naszego społeczeństwa. Wiele osób nie szuka pomocy u lekarza, dlatego szacuje się, że liczba chorujących jest o wiele wyższa i może dochodzić nawet do 70%.

Jak radzić sobie z hemoroidami?

Hemoroidy to nic innego jak żylaki odbytu. W początkowym stadium łatwe do wyleczenia, jednak, gdy je zaniedbamy to mogą prowadzić nawet do powstania nowotworu.

Przede wszystkim należy przeciwdziałać ich powstawaniu, poprzez regularną aktywność fizyczną i zdrową dietę. W diecie nie może zabraknąć błonnika, zatem wskazane są duże ilości warzyw i owoców.

Pierwsze oznaki guzków możemy próbować leczyć samemu, stosując nasiadówki w wywarze z kory dębu, rumianku i szałwii. Dodatkowo warto smarować je maściami ściągającymi, które kupimy w każdej aptece. Jeżeli jednak nie uda nam się ich zwalczyć i zaczną nam dokuczać coraz bardziej, to konieczna jest wizyta u lekarza. Nie warto zwlekać i się męczyć. Obecnie dostępnych jest kilka metod leczenia żylaków, które przynoszą dobre efekty. Laseroterapia, gumkowanie i skleroterapia to mało inwazyjne metody, które są stosowane w pierwszej kolejności. Jeżeli nie pomogą zostaje jeszcze metoda operacyjna.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *