Shadow

Jak wrócić do formy po Świętach?

Świąteczny czas przeminął szybciej niż mogłoby się wydawać. Grudniowe szaleństwo dało we znaki w postaci prezentów, a nawet czasem w formie kilku nadprogramowych kilogramów. Wigilijnemu jedzeniu nie łatwo się oprzeć. Rodzinne spotkania dodatkowo zachęcają do biesiadowania, szczególnie, jeśli na niektóre potrawy z utęsknieniem czekamy przez cały rok. Jak więc szybko pozbierać się po kilkudniowym świętowaniu, tak, aby dobór dopasowanej kreacji sylwestrowej nie sprawiał nam problemów?

Święta to czas, kiedy w kwestii jedzenia pozwalamy sobie na zupełną rozpustę. Nasza silna wola jest wtedy nastawiona na wyjątkową próbę, zwłaszcza, jeśli wcześniej bacznie trzymaliśmy się zasad prawidłowego odżywiania. Ciężkostrawne i tłuste potrawy z łatwością odkładają się w tkance tłuszczowej, co zdecydowanie nie jest pożądanym efektem. Aby z powodzeniem „wrócić na dobre tory” należy powoli wracać do poprzednich nawyków. Często zdarza się tak, że chcąc szybko wrócić do poprzedniej wagi decydujemy się na diety cud i głodówki. W efekcie nasz metabolizm zwalnia i utrudnia pożądaną utratę kilogramów. Dodatkowo zamiast tłuszczu tracimy mięśnie, co jest wyjątkowo negatywnym skutkiem. Niestety, żadna głodówka nie zapewni długotrwałych wyników, co więcej może zupełnie pozbawić nasz organizm cennych witamin. Zamiast szukać złotych sposobów wystarczy zacząć odżywiać się odpowiednio.

Poświąteczne oczyszczanie organizmu warto zacząć od odpowiedniego nawodnienia. Wybierajmy warzywne zupy, które dodatkowo dostarczą cennych witamin i minerałów; ziołowe herbaty czy wodę. Zupełnie rezygnujmy z napojów gazowanych i mocnej kawy czy alkoholu. Pamiętajmy również o rezygnacji z dosładzania. Codzienne menu komponujmy z lżejszego mięsa, chudszego nabiału i pełnoziarnistych produktów typu kasza ryż czy makaron. Może zdarzyć się tak, że żołądek rozciągnięty po świątecznym biesiadowaniu częściej zaznaczy swoją obecność. Aby ustrzec się przed podjadaniem nie zapominajmy również o warzywach, które na surowo stanowią świetną alternatywę przekąski. Zawierają ponadto dużo błonnika, które w dobry sposób wypełni nasz żołądek.

Skuteczny powrót do prawidłowych nawyków zapewni dieta Dietmap, wraz z intuicyjnym programem do zarządzania swoim planem żywieniowym.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *