Shadow

Jak przygotować się do współpracy z agencją reklamową?

Prowadzenie własnej strony internetowej wcale nie jest prostym zajęciem. Bardzo często napotykamy po drodze wiele przeciwności, na które trzeba znaleźć sposób. Niestety, ale czasem zwyczajnie nie mamy czasu na to by poznać wszystkie tajniki promowania swojej strony w sieci. Na pewno też zastanawialiście się czy warto w takiej sytuacji poprosić o pomoc agencję reklamową. Moim zdaniem, zanim zdecydujesz się na taki krok, warto zastanowić się nad tym jak właściwie przygotować się do współpracy z agencją. Istnieje kilka fundamentalnych zagadnień które należy przemyśleć, zanim wykonamy pierwszy telefon, by umówić się na spotkanie w agencji reklamowej. Bardzo ważne jest, by podczas takiego spotkania zadawać dużo pytań i jak najwięcej wyciągnąć z tego dla siebie.

Kiedy warto podjąć współpracę z agencją reklamową?

Podstawową reklamę w sieci jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Problem pojawia się w momencie, gdy trzeba połączyć działania na różnych platformach oraz z wyszukiwarkami. Każda branża potrzebuje także zupełnie innego podejścia, dlatego czasem warto jest skorzystać z pomocy osób doświadczonych, by ułożyć sensowną kampanię reklamową na różnych poziomach, aby przyniosła jak najlepszy efekt. Dobrze zaplanowana kampania reklamowa to podstawa sukcesu, a także znacznie większych zysków.

 Współpraca z agencją reklamową jest dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkich firm, które potrzebują dobrej reklamy. W małych firmach często brakuje rąk, które mogłyby zająć się taką kampanią, ponieważ jest bardzo czasochłonna. W przypadku małej firmy, najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie dodatkowego specjalisty lub załatwienia dodatkowych szkoleń dla zatrudnionych osób, jednak często współpraca z agencją reklamową opłaca się znacznie bardziej.

W jaki sposób rozmawiać z agencją reklamową?

Zanim zdecydujemy się na rozmowę z agencją warto zadać sobie kilka podstawowych pytań odnośnie współpracy. Warto zastanowić się w czym ta agencja mogłaby nam pomóc. W jaki sposób widzę współpracę z tą agencją? Należy zapoznać się także bardzo dobrze z rynkiem i znaleźć strony z naszej branży. W ten sposób można zobaczyć co nam się podoba w kampaniach reklamowych innych firm oraz znaleźć słabe punkty ich kampani. Na podstawie kampani konkurentów uda się stworzyć strategię, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. Pamiętaj, że im więcej szczegółów podasz, tym większe prawdopodobieństwo, że osoba z agencji reklamowej przygotuje kampanię, które będzie Ci odpowiadała. Zanim jednak przedstawisz wszystkie swoje wymagania dotyczące strategii zastanów czy zależy Ci na pojedynczym zleceniu czy na stworzeniu i realizacji długofalowej kampanii. Dużą pomocą będzie przedstawienie agencji reklamowej swojej dotychczasowej kampani. Może się okazać, że jest w niej tylko kilka elementów, które należy trochę poprawić lub zwyczajnie trzeba jeszcze trochę poczekać na efekty. Osoby, które pracują w agencji reklamowej przede wszystkim są od tego by Ci pomóc, ale należy pamiętać o tym, że najlepszą pomoc można uzyskać w momencie przejrzystego przedstawienia swoich wymagań i oczekiwań. Dlatego też bardzo ważne jest by dobrze przygotować się do rozmowy.

Pierwsze spotkanie jest kluczowe do tego by nawiązać dobrą współpracę, a także dobrze omówić warunki współpracy. Obie strony powinny dokładnie przedstawić to co mają do zaoferowania oraz to co chcą osiągnąć. Dzięki temu uda się uniknąć problemów w całej współpracy.

Przeczytaj także