Shadow

Jak pozbyć się trądziku?

tradzik

Trądzik jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi w organizmie i najczęściej dotyczy nastolatków, którzy są w okresie dojrzewania. Prawidłowo leczony i pielęgnowany szybko znika i nie pozostawia żadnych śladów. Nieleczony i źle pielęgnowany jest przyczyną wielu kompleksów i często pozostawia na skórze blizny. Co zatem robić, aby pozbyć się trądziku?

Jeżeli trądzik jest bardzo nasilony, to warto wybrać się do dermatologa. Mogą być potrzebne leki, które uspokoją nieco burzę hormonów w organizmie, która jest odpowiedzialna za całe zamieszanie.

Osoby, u których trądzik występuje w postaci pojedynczych wykwintów, mogą z powodzeniem poradzić sobie z tym problemem samemu. Tutaj będzie potrzebna pewna wiedza i zakup odpowiednich kosmetyków.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że wykwinty są objawem stanu zapalnego, który trzeba wyleczyć. Najpierw delikatnie złuszczamy naskórek wykonując peeling. Następnie odtłuszczamy i oczyszczamy skórę tonikiem do cery trądzikowej i na koniec, najlepiej na noc każdą krostkę smarujemy maścią, która jest przeznaczona do tego typu problemów skórnych.

Tutaj potrzeba trochę cierpliwości i systematyczności, gdyż krostki nie znikną pierwszego dnia. Najważniejsze abyśmy regularnie oczyszczali skórę i stosowali lecznicze maści.

Dobre efekty otrzymamy również przy pomocy domowych sposobów, takich jak: przemywanie twarzy rumiankiem czy smarowanie krostek octem jabłkowym.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *