Shadow

Jak pozbyć się stresu

stres

Stres jest wszechobecny i dotyka nas każdego dnia. Denerwujemy się w pracy, w domu, w sklepie i na ulicy. Dotyczy on zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Żyjemy w ciągłym biegu i coraz częściej brakuje nam czasu na dłuższy odpoczynek i relaks. Stres nie zostaje odreagowany i tym samym w kolejnej nerwowej sytuacji objawia się coraz intensywniej i mocniej. Wpływa bardzo destrukcyjnie na nasz organizm i jest przyczyną bardzo wielu chorób. Jeżeli zatem chcemy cieszyć się jak najlepszym zdrowiem, to musimy nauczyć się walczyć ze stresem i go odreagowywać. Zatem zasadnicze pytanie: jak pozbyć się stresu?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że stres jest naturalnym zjawiskiem, który w wielu sytuacjach jest nam potrzebny, bo napędza nas do działania. Jednak w nadmiarze i gdy go nie zrównoważymy odpoczynkiem, to może być niebezpieczny.

Pamiętajmy o tym, aby w każdy dzień znaleźć chwilkę na relaks. Nie ważne, w jaki sposób to zrobimy, ważne abyśmy w tym czasie zapomnieli o pracy i o problemach. Idealnie odstresuje basen, jazda na rowerze i każdy inny wysiłek fizyczny. Podczas ćwiczeń przestaniemy myśleć o problemach, gdyż będziemy musieli skupić się na wykonywaniu ćwiczeń. Przy okazji zadbamy o sylwetkę i o dobre samopoczucie. Oczywiście możemy zrelaksować się również czytając książkę lub gazetę. Jednak u wielu osób takie bierne odpoczywanie nie da dobrego rezultatu, gdyż podświadomie będziemy wciąż myśleć o pracy i problemach. Zatem dla osób, które nie umieją się wyłączyć i przestawić na tryb odpoczynku, to zalecamy odpoczynek w ruchu.

Jeżeli zauważymy u siebie, że stres nas opanował do tego stopnia, że nie umiemy już sobie z nim poradzić, to konieczny jest dłuższy urlop i wizyta u specjalisty. Pokaże on nam różne techniki relaksacyjne, które nauczą nas jak odpoczywać. Choć brzmi to nieco dziwnie to faktem jest, że coraz więcej osób nie umie odpoczywać i dlatego mamy coraz większe problemy ze stresem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *