Shadow

Jak pozbyć się kataru?

jak leczyć katar

katar

Katar dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie. Wystarczy styczność z zakatarzonym człowiekiem i po kilku dniach my również łapiemy przeziębienie. Jest wiele sposobów na pozbycie się kataru. Najpopularniejszymi jest inhalacja, krople do nosa lub leki na przeziębienie. Poniżej podamy kilka sposobów jak leczyć katar.

  1. W trakcie przeziębienia zwiększ dawki witaminy C . Nie wyleczy ona kataru, ale wzmocni ścianki naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa.
  2. Można również brać preparaty wapniowe, które wysuszają błonę śluzową nosa.
  3. Tabletki na katar pomogą w udrożnieniu zatkanego nosa.
  4. Krople do nosa zmniejszą obrzęk oraz ukrwienie błony śluzowej nosa. Kropli jednak nie można nadużywać. Stosuje się je 3-4 dni.
  5. Przyjmowanie dużej ilości płynów ułatwia w rozrzedzeniu wydzieliny, a co za tym idzie nos łatwiej się oczyszcza.
  6. Potrawy takie jak rosół również leczą katar. Do potraw możesz dodawać czosnek, który działa antybakteryjnie.
  7. Pamiętaj o częstym myciu rąk by nie roznosić zarazków.
  8. W czasie przeziębienia bierz gorące kąpiele z dodatkiem olejku sosnowego, eukaliptusowego czy miętowego. Jest to jednocześnie inhalacja.
  9. Na zatkany nos najlepsze są inhalacje np. z naparu rumiankowego lub olejku eukaliptusowego. Pozwalają one na oczyszczenie nosa z nagromadzonej wydzieliny.
  10. Jeżeli katar jest uciążliwy najlepiej jest się wybrać do lekarza lub bezpośrednio do apteki po leki na przeziębienie.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *