Shadow

Jak pokój dziecka przerobić na pokój dla nastolatka?

computer-room-1488311_1280

Dzieci szybko rosną i nawet się nie zdążymy spostrzec gdy nasze maleństwo wyrasta większe od nas samych. Gdy dziecko jest małe, to my decydujemy o warunkach w jakich mieszka, o wyglądzie jego pokoju, o kolorach ścian i mebli. Z czasem jednak dziecko staje się coraz bardziej świadome i ma własne wyobrażenia o swoim świecie. Pragnie zmian i wprowadzenia w swoim pokoju bardziej dorosłych rozwiązań. Zastanówmy się zatem jak przerobić taki pokój dziecka w pokój dla nastolatka, tak aby nie zbankrutować.

Najłatwiej by było oczywiście wyrzucić wszystkie meble, przemalować ściany i zapełnić pokój meblami wybranymi przez dziecko. Niestety mało kogo stać na takie ekstrawagancje i trzeba często zrobić przeróbki z tego co aktualnie posiadamy. Zatem zabieramy się do pracy.

W pierwszej kolejności robimy dokładny plan i kupujemy potrzebne farby, wałki, tapety i akcesoria do malowania. Teraz czas na przemalowanie mebli. W pokojach dziecięcych zazwyczaj królują kolorowe mebelki, których starsza pociecha już nie toleruje. Zatem wystarczy zmatować ich powierzchnię i pomalować specjalną farbą do drewna. Oczywiście w kolorze jaki wybierze sobie nasza pociecha.

Gdy szafki schną to czas na przemalowanie wnętrza. Do pokoju nastolatka najlepiej wybrać jakiś neutralny kolor: beż, szarość, biel. Szaleństwo wprowadzamy tylko na fragmencie ściany i nalepmy tam ciekawą i wybraną przez dziecko fototapetę. Tym prostym sposobem stworzymy wnętrze proste, eleganckie i niepowtarzalne. Obecnie wybór fototapet jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można również wykonać fototapetę z własnego zdjęcia i to rozwiązanie również przypadnie do gustu wielu nastolatkom.

W pokoju nastolatka musi się znaleźć poczesne miejsce na duże i wygodne biurko, więc ten zakup warto pozostawić na sam koniec i wspólnie z pociechą kupić wymarzony mebel. Do tego oczywiście wygodne krzesło, tak aby z przyjemnością dziecko spędzało czas przy nauce.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *