Shadow

Jak odróżnić cellulit od rozstępów?

Cellulit zwany potocznie pomarańczową skórką, to defekt kosmetyczny, który dotyka kobiety w każdym niemal wieku. Jest on spowodowany złogami tłuszczu pod skórą, które są rozmieszczone nierównomiernie i z czasem, gdy są coraz większe, to zaczynają być widoczne pod skórą. Tworzą one coś w rodzaju nierówności, pomarszczenia skóry, które jest podobne do skórki pomarańczy, stad też nazwa: pomarańczowa skórka.

 

Cellulit dotyka najczęściej skórę na udach, pośladkach i na brzuchu. Oczywiście może występować również w innych miejscach, jednak jest to stosunkowo rzadkie. Na tych samych partiach ciała często występują również rozstępy, jednak łatwo można rozróżnić oba te problemy. Cellulit to charakterystyczne nierówności skóry, które nie zmieniają koloru, a rozstępy to pęknięcia naskórka, które początkowo są koloru czerwonego, sinego a w późniejszym stadium mają kolor biały. Nie sposób zatem pomylić tych dwóch defektów, jednak warto znać różnice, które je charakteryzują, tak aby potem skutecznie i odpowiednio z nimi walczyć.

Rozstępy dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn a cellulit to problem typowo kobiecy. Rozstępy powstają w wyniku dużego rozciągnięcia się skóry, na przykład w wyniku nadwagi czy też ciąży. Skóra ulega popękaniu i nie jest możliwe całkowite usunięcie tych zmian, zwłaszcza w sposób nieinwazyjny. Cellulit natomiast dotyka kobiety w wyniku zmian hormonalnych, gdzie w organizmie jest nadmiar estrogenu. Innym powodem występowania cellulitu jest nadwaga, zła dieta, brak ćwiczeń i aktywności fizycznej. W tkankach podskórnych tworzą się złogi tłuszczu, które z czasem zaczynają być widoczne pod skórą i tworzą na niej nieestetyczne nierówności.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *