Shadow

Jak nie przytyć po powrocie do pracy?

Niestety często po powrocie z urlopu macierzyńskiego do pracy przybywa nam kilka dodatkowych kilogramów. Powoduje to życie w pośpiechu i co za tym idzie – nieregularne posiłki. Ale nie ma co się załamywać, na wszystko znajdzie się wyjście. Wiele zależy od nas samych i od naszej samodyscypliny. Wiele jest teraz mam, które łączą życie prywatne z zawodowym, a dodatkowo trenują i prowadzą „fit” życie. Postaramy się dać Wam kilka wskazówek jak uniknąć gwałtownego przybrania na wadze.

Po pierwsze – ruch jest bardzo istotny. Uwzględnij go w swoim planie dnia. Wystarczy pół godziny dziennie, ro chyba niewiele, prawda? Możesz pójść na spacer, kurs pływania, jogging albo siłownię. Zobaczysz, że od razu poprawi Ci się samopoczucie i dostaniesz zastrzyk energii.

Po drugie – jedz mniejsze porcje, ale za to często. Nie jest to łatwe przy małym dziecku, ale gdy pracujesz, to zaplanuj swoje posiłki. Staraj się jeść pięć dziennie i unikaj sytuacji podjadania w pracy. Możesz też wprowadzić w życie zdrowe odżywianie dla całej Twojej rodziny. Uważamy, że wyjdzie to na dobre. W dzisiejszych czasach bardzo trudno o prowadzenie odpowiedniego trybu życia. Dlatego sporo osób ma problem z otyłością, a kobietom bardzo trudno wrócić do wagi sprzed ciąży.

Po trzecie – koniecznie miej na uwadze, aby na Twoim talerzu znalazły się tylko pełnowartościowe posiłki. Organizm najwięcej zużywa energii, kiedy trawi białko. Lepsza od kanapki z wędliną będzie solidna porcja kurczaka z warzywami. Jedz owoce, ryby, warzywa, kaszę i białe mięso. Pij wodę mineralną i staraj się unikać kawy, bowiem odwadnia ona organizm. Pamiętaj też, aby się nie głodzić. Jeżeli organizm domaga się czegoś, to znaczy, że tego potrzebuje. Raz na jakiś czas możesz też pozwolić sobie na małe grzeszki. Byleby nie było to zbyt często.

Po czwarte – przygotuj sobie posiłek do pracy. Najlepiej sama komponuj musli i jedz je z jogurtem. Jest to dość syta opcja, a dodatkowo szalenie zdrowa. Wieczorem możesz przygotować pieczone mięso, które rano możesz wykorzystać do sałatki, którą weźmiesz do pracy. Istotne jest pakowanie do torby jabłka albo innego owocu, a także należy mieć pod ręką butelkę wody mineralnej.

Bez wątpienia odpowiednie odżywianie się i ćwiczenia są czymś bardzo istotnym w naszym życiu. Należy mieć na uwadze, że po ciąży nasz organizm się zmienia, trzeba o siebie szczególnie dbać. Niestety, ale nic samo nie przychodzi. Czasami trzeba włożyć niemały wysiłek po to, aby osiągnąć sukces. Warto mieć na uwadze, że nawet w trakcie ciąży możesz ćwiczyć i ujędrniać swoje ciało. Ćwicz nogi i pupę. Najlepiej na siłowni i sprzętach, które mają najmniejsze obciążenie. Pływaj na basenie, dużo spaceruj. Jeżeli nie do końca wiesz jak ćwiczyć, to możesz skorzystać z porad eksperta albo wzorować się na ćwiczeniach z YouTube. Mamy nadzieję, że rady okażą się pomocne i spora część z Was, która chce utrzymać ładną linię, wykorzysta je w praktyce.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *