Shadow

Jak nauczyć dziecko pływać?

dziecko w wodzie

Umiejętność pływania jest niezwykle ważna w naszym życiu i warto ją posiąść nawet w dojrzałym życiu. Umiejętność dobrego pływania zapewnia nam bezpieczeństwo nad wodą, ale także znacznie poprawia naszą kondycję, zdrowie i sprawia, że czujemy się pewniej. Statystyki wyraźnie podają, że dzieci o wiele szybciej uczą się pływać niż dorośli, zatem wykorzystajmy ten czas i rozpocznijmy naukę pływania.

 Jak nauczyć dziecko pływać?

Przede wszystkim najlepiej zapisać dziecko na naukę pływania, gdzie pod okiem profesjonalnego instruktora pozna podstawowe zasady i techniki. Oczywiście, jeżeli sami dobrze pływamy i korzystaliśmy kiedyś z takich usług, to możemy uczyć dziecko samodzielnie. Najważniejsze jest na początku oswojenie dziecka z wodą, które można rozpocząć od pierwszych miesięcy życia. Potem regularne odwiedzanie basenu i nasze dziecko będzie czuło się jak ryba w wodzie.

Pamiętajmy o tym, że dziecko nauczy się pływać tylko wtedy, gdy nie będzie bało się wody i utonięcia. Ten lęk uwydatnia się dopiero z wiekiem i dlatego starszym jest ciężej go przełamać i nauczyć się pływać. Dziecko, które od małego jest oswojone z wodą, basenem, w wieku 5 czy 7 lat nie będzie bało się uczestniczyć w lekcjach pływania, chętnie będzie wykonywać kolejne ćwiczenia i pierwsze próby unoszenia się na wodzie. Absolutnie nie straszmy dziecka wodą gdyż lęk, który się raz ujawni, bardzo ciężko będzie zwalczyć i opanować. Chodźmy więc z dziećmi na basen, bawmy się w wodzie i oswajajmy od najmłodszych lat.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *