Shadow

O czym pamiętać jadąc do Egiptu?

egipt

Egipt to ulubiony kierunek Polaków. Gwarantowana pogoda, piękne plaże, zabytki, egzotyczna kultura przyciągają turystów z Europy jak magnes. Aby jednak taka podróż była udana, to należy się do niej odpowiednio przygotować.

 O czym pamiętać jadąc do Egiptu?

Wyjeżdżając w tak egzotyczne miejsce jak Egipt, trzeba koniecznie pamiętać o swoim bezpieczeństwie i o zdrowiu. W tropikach panują zupełnie inne warunki i inne choroby. Dlatego też na kilka miesięcy przed wyjazdem należy udać się do stacji epidemiologicznej w celu zaszczepienia siebie i wszystkich członków rodziny, którzy wyjeżdżają razem z nami. Choć do Egiptu nie ma żadnych zalecanych szczepień, to jednak ze względu na inny klimat i warunki bytowe, zaleca się szczepienia przeciwko:

-durowi brzusznemu
-tyfusowi
-zapaleniu wątroby
-wściekliźnie
-żółtej gorączce.

Kolejna sprawa to zabranie ze sobą podstawowych leków. Konieczne będą leki osłaniające żołądek, najlepiej probiotyki, które wzmocnią organizm i zniwelują ewentualne skutki odmiennej flory bakteryjnej. W apteczce musi się znaleźć smekta, węgiel, leki na gorączkę, opatrunki, bandaże, plastry i koniecznie spray na owady. Pamiętajmy, że w tropikach będzie sporo komarów, much, które roznoszą groźne choroby, dlatego też niezbędne są mocne środki, które są przystosowane do tropików. Można o nie spytać w sanepidzie lub kupić w aptekach.

Pamiętajmy o tym, aby poruszać się na miejscu tylko z przewodnikiem, w grupach, a wieczorami nie opuszczać stref hotelowych. Poza hotelem trzeba również uważać na swój strój, gdyż nie jest mile widziany styl zbyt odkrywający ciało, zwłaszcza u kobiet.

 

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *