Shadow

Czy odchudzanie jest zdrowe?

przyjaźń

Kult szczupłej i fit sylwetki jest rozpowszechniany niemal wszędzie. Niestety jesteśmy podatni na wszelkie sugestie i nieraz tracimy głowę i zdrowy rozsądek w walce o szczupłe ciało. Zastanówmy się zatem nad tym czy odchudzanie jest zdrowe i jak podejść do tego trudnego tematu, aby nie zrobić sobie krzywdy?

Powszechnie wiadomo, że otyłość nie jest tylko kwestią estetyczną, ale przede wszystkim zdrowotną. Nadmiar kilogramów przyczynia się do powstawania wielu chorób, które często są nawet groźne dla naszego życia. Osoby otyłe cierpią na cukrzycę, nadciśnienie, mają kłopoty ze stawami a także ze swoją psychiką.

Wyraźnie więc widzimy, że otyłość jest zła i trzeba koniecznie dążyć do osiągnięcia prawidłowej wagi. Zatem przystępujemy do odchudzania. Jednak gdy mamy dużą nadwagę, to warto tutaj skorzystać z pomocy dietetyka. To niezwykle ważne, gdyż sami możemy zrobić sobie po prostu krzywdę.

Na początku każdego odchudzania powinniśmy wykonać podstawowe badania, które pokażą, w jakim jesteśmy stanie zdrowotnym i na co możemy podczas odchudzania sobie pozwolić. Kolejna sprawa to dokonanie pomiarów. I tutaj nie mam tylko na myśli zmierzenia obwodów i zważenia, ale przede wszystkim określenia poziomu tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Takich specjalistycznych pomiarów dokonamy tylko u specjalistów, więc tutaj nie ma co zwlekać z pierwszą wizytą.

Kolejna sprawa to ułożenie odpowiedniej diety redukcyjnej, która musi być dopasowana do naszego trybu życia a także do naszego gustu.

Podstawą w diecie redukcyjnej jest obniżenie liczby kalorii w pożywieniu do tych spalanych w ciągu dnia. Posiłki zmniejszamy i niezdrowe produkty zastępujemy w nich zdrowymi. Zatem eliminujemy tłuste mięsa, wędliny, białe pieczywo i makarony. Posiłki komponujemy z warzyw, drobiu, ryb, kasz i chudego nabiału. Do tego koniecznie duże ilości wody i świeżo wyciśniętych soków. Rezygnujemy ze słodyczy, ciastek i wszystkiego, co jest przetworzone.

Jemy 4-5 małych posiłków, w równych odstępach czasu, tak, aby nie doprowadzać do uczucia głodu.

Zdrowe odchudzanie to nie tylko odpowiednia dieta, ale również aktywność fizyczna. Bez znaczenia jest tutaj fakt, jaką dyscyplinę sportu wybierzemy, ważne, aby był to wysiłek regularny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *