Shadow

Jak inwestować w surowce?

Ceny surowców zmieniają się przez cały czas. Wystarczy tylko przypomnieć sobie informacje prasowe o cenach węgla kamiennego, ropy naftowej czy też złota, które często drastycznie zmieniają swoją wartość. Nic dziwnego, że to właśnie surowce stały się jednym z największych hitów inwestycyjnych w ostatnich latach.

Rozwój cywilizacyjny cały czas wymusza popyt na surowce, ale na ich ceny wpływa nie tylko popyt oraz podaż w kraju, ale również na rynkach globalnych, w tym kapitałowych, towarowych i walutowych. Co więcej, jednym z ważnych czynników jest także sytuacja polityczna, przykładowo surowce energetyczne często używane są jako element rozgrywek politycznych.

 

Surowce, w które można inwestować:

  • surowce energetyczne, np. węgiel, gaz ziemny, ropa naftowa
  • metal szlachetne, np. złoto, srebro, pallad czy platyna
  • metale przemysłowe, np. miedź
  • żywność jako płody rolne, np. kawa, żyto, pszenica, kukurydza, półtusze zwierzęce, kakao

 

Jak można zarabiać na surowcach?

Przeciętny inwestor, który chce zacząć zarabiać na surowcach, nie będzie jednak skupował ich i magazynował, co w większości przypadków nie jest też fizycznie możliwe. Wprawdzie można kupować złoto w postaci sztabek, lecz zazwyczaj kupujesz coś czego nie zobaczysz na własne oczy.     

 

Wobec tego do dyspozycji są różnego rodzaju narzędzia pozwalające na kupowanie i sprzedawanie surowców wirtualnie. Są one udostępniane przede wszystkim przez domy maklerskie, na przykład TMS Brokers, a także inne instytucje finansowe oferujące usługi w tym zakresie, w tym również fachowe doradztwo surowcowe. Inwestowanie opiera się zatem na akcjach, funduszach czy też instrumentach pochodnych bazujących na surowcach, które notowane są na giełdach.

 

Jeżeli szukasz sposobu na inwestowanie w surowce i interesuje cię dodatkowo profesjonalne doradztwo surowcowe, wybierz Dom Maklerski TMS Brokers oferujący dostęp do internetowej platformy transakcyjnej, z której można korzystać również na urządzeniach mobilnych.

 

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *