Shadow

Jak dobrać konturówkę do ust? Kiedy warto stosować?

Jak dobrać konturówkę do ust? Kiedy warto stosować? 

Poprawienie zarysu ust oraz ich wypełnienie bez pomocy inwazyjnych metod – jak to możliwe? Konturówka – w niej tkwi moc nadająca ustom perfekcyjnego kształtu. Jak dobrać konturówkę do ust? Kiedy warto stosować? Sprawdź nasze niezawodne rady!

  1. Kiedy warto stosować konturówkę do ust?
  2. Jak dobrać konturówkę do ust?
  3. Jak używać konturówki do ust?

Konturówka jeszcze do niedawna traktowana była jako przeżytek używany w ubiegłym wieku. Na szczęście wróciła ona do łask, a nawet stała się najgorętszym makijażowym trendem ostatnich lat. Niewielka, poręczna, a w dodatku tania. Jak dobrać konturówkę do ust? Kiedy warto stosować? O tym już za chwilę.

Kiedy warto stosować konturówkę do ust?

Niska cena, ogólna dostępność i łatwość używania tworzą z konturówki element makijażu, który powinien znaleźć się w kosmetyczne każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy Twoje usta są wyraźnie, czy słabo zarysowane konturówka jest dla Ciebie. Dodatkowo konturówka pozwala na ukrycie drobnych niedoskonałości w postaci zajadów, opryszczki czy trądziku. Jednak największą zaletą tego małego, kosmetycznego cudu jest możliwość optycznego powiększenia ust. 

Jak dobrać konturówkę do ust?

Przy wyborze idealnej konturówki należy kierować się przede wszystkim odcieniem szminki, z jaką będzie ona stosowana. Oznacza to, że odcień konturówki nie powinien być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny w porównaniu z barwą szminki czy błyszczyka. Jest to bardzo ważne, gdyż zapobiega to powstawaniu efektu sztucznego kontury, przez co usta mogą wyglądać bardzo nienaturalnie. Na wizaz sklep znajdziesz bogaty wybór kosmetyków. Dodatkowo na https://www.wizazsklep.pl/49-konturowki-do-ust odnajdziesz konturówki dostępne w niemalże każdym kolorze. Z pewnością odnajdziesz tam swoją idealną konturówkę.

Jak używać konturówki do ust?

Kiedy już dobierzesz ten sam odcień konturówki, szminki bądź błyszczyka musisz porządnie naostrzyć swoją konturówkę. Dobrze zaostrzony koniec pozwoli na precyzyjne poprowadzenie linii przy wyznaczaniu konturu ust. 

Kiedy Twoja konturówka jest już naostrzona pora na wykonanie makijażu. Przede wszystkim musisz trzymać konturówkę w sposób pewny i zdecydowany. Dobra linia to efekt dobrze trzymanej kredki. Następnie, rozpoczynając od środkowej części górnej wargi, prowadzisz linię w stronę jednego, a później drugiego kącika ust. Pamiętaj, że granicą, po której prowadzisz konturówkę, jest miejsce, gdzie kończy się pigmentacja ust. Nie maluj skóry.

Kiedy górna warga jest gotowa, obrysuj dolną wargę. Po zarysowaniu ust możesz je dodatkowo wypełnić konturówką lub od razu nałożyć wcześniej wybraną szminkę czy błyszczyk.

undefined

Przeczytaj także