Shadow

Jak dbać o zdrowie wiosną?

spring-flowers-741965_1280

Wiosna to bardzo lubiana i wyczekiwana przez wszystkich pora roku. Choć niewątpliwie urokliwy to czas, to jednak jest to okres wzmożonych zachorowań na choroby układu oddechowego i przeziębienia. Zastanówmy się zatem wspólnie jak dbać o swoje zdrowie i jak ochronić się przed tymi wiosennymi niedyspozycjami?

Przede wszystkim należy zadbać o swoją odporność od wewnątrz. Oznacza to, że musimy zwracać szczególną uwagę na swoją dietę, spożywać dużo warzyw, owoców, a unikać pokarmów przetworzonych, cukrów i potraw smażonych na głębokim tłuszczu. Racjonalne i zdrowe odżywianie sprawi, że dostarczymy naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych witamin i minerałów.

W tym okresie warto również wspomóc się środkami farmakologicznymi i warto stosować witaminy  minerały w kapsułkach. Szczególnie istotne jest to u dzieci, które nie jedzą wszystkich pokarmów czy u osób, które ze względu na choroby muszą stosować określoną i wybiórczą dietę.

W naszym codziennym jadłospisie nie może zabraknąć również naturalnych probiotyków, które kolonizują nasz układ pokarmowy i chronią nas przed chorobotwórczymi bakteriami. Zatem jak najczęściej spożywajmy naturalne jogurty, kefir, maślankę, ogórki kiszone czy kapustę.

Kolejna sprawa to oczywiście regularna dawka ruchu na świeżym powietrzu. Nie trzeba wcale uprawiać od razu sportów wyczynowych, wystarczy codzienny spacer do lasu czy parku. Przy takim spacerze uważajmy na pogodę i ubierajmy się zawsze adekwatnie do temperatury i aury. Wiosną pogoda bywa bardzo zmienna, dlatego sprawdzi się tutaj strój na cebulkę. W razie potrzeby można zawsze zdjąć lub założyć kolejną warstwę. Pamiętajmy, że niebezpieczne dla naszego zdrowia jest zarówno wyziębienie jak i przegrzanie.

Szczególną uwagę zwracajmy na ubiór naszych dzieci, które często podczas zabawy nie mają czasu się rozebrać czy ubrać gdy zrobi się chłodno. Przy dobieraniu stroju na spacer bierzmy pod uwagę jego charakter i specyfikę. Ubieramy się nieco lżej gdy mamy zamiar biegać, bawić się berka czy jeździć na rowerze. Strój musi być też wygodny, oddychający i chroniący przed wiatrem czy deszczem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *